Reklama

Były prezes ORLENU zatrzymany przez prokuraturę [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Były prezes ORLENU zatrzymany przez prokuraturę [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokuratura Krajowa poinformowała o zatrzymaniu trzech osób ze ścisłego kierownictwa PKN ORLEN. Wśród nich jest Jacek K., były prezes koncernu.

Prokuratura Krajowa poinformowała o zatrzymaniu trzech osób ze ścisłego kierownictwa PKN ORLEN. Wśród nich jest Jacek K., były prezes koncernu. 

Zatrzymań trzech osób dokonano we wtorek 12 lutego na polecenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi. Jak informuje Prokuratura Krajowa, śledczy podejrzewają "dopuszczenia się przez nich przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach na szkodę PKN Orlen S.A.". 

- Dzisiejsze zatrzymania to efekt wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi dotyczącego przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych - czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej. 

Jak wyjaśnia PK, postępowanie zostało zainicjowane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i prowadzone w okresie od 17 stycznia do 28 grudnia 2017 roku. CBA kontrolowało procedury gospodarowania mieniem oraz umowy na świadczenie usług dla PKN ORLEN. 

- Po przeprowadzeniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokurator podejmie decyzję o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych - informuje prokuratura.

Aktualizacja 10:18:

Sprawę skomentowało biuro prasowe koncernu: 

- W związku z dzisiejszymi informacjami  Prokuratury Regionalnej w Łodzi oraz CBA, informujemy, że PKN ORLEN współpracuje z właściwymi organami w celu całkowitego wyjaśnienia spraw związanych z działalnością byłego prezesa, odwołanego w grudniu 2015 roku. Dążymy do jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji - brzmi komunikat wydany przez biuro prasowe. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE