Reklama

Były prezes Orlenu w areszcie. Wyjdzie na wolność, jeśli wpłaci...

Opublikowano:
Autor:

Były prezes Orlenu w areszcie. Wyjdzie na wolność, jeśli wpłaci... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości ... kwotę miliona złotych, w przypadku jednego z byłych dyrektorów koncernu, Michała S., to kwota 100 tys. zł, wobec trzeciego z zatrzymanych Leszka K., również byłego dyrektora w płockiej spółce, sąd nie uwzględnił wniosku o areszt.

... kwotę miliona złotych, w przypadku jednego z byłych dyrektorów koncernu, Michała S., chodzi o 100 tys. zł, natomiast wobec trzeciego z zatrzymanych Leszka K., również byłego dyrektora w płockiej spółce, sąd nie uwzględnił wniosku prokuratora o areszt.

Tak zdecydował Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia. Zarówno Jacek K, jak i Michał S., mogą wyjść na wolność po wpłacie kaucji do 21 lutego. Oprócz poręczenia majątkowego, dodatkowo obowiązywałby w przypadku obu podejrzanych zakaz opuszczania kraju wraz z zatrzymaniem paszportu oraz dozór policji. Trzeci z podejrzanych, Leszek K, nie znalazł się w areszcie. Został zwolniony. Rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi zapowiedział, że z powodu decyzji sądu zostanie złożone zażalenie. - Wstępna nasza ocena jest taka, że dla prawidłowego zabezpieczenia toku postępowania niezbędne jest stosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego, czyli bezwarunkowego tymczasowego aresztowania - poinformował dziennikarza Polskiej Agencji Prasowej.

Przypomnijmy, że we wtorek doszło do zatrzymania byłego prezesa PKN Orlen w latach 2008-2015 Jacka K, a także byłych dyrektorów koncernu: Michała S. i Leszka K. Prokuratura Regionalna w Łodzi postawiła zatrzymanym zarzuty niedopełnienia obowiązków, które doprowadziły do wyrządzenia szkody spółce PKN Orlen w wysokości ponad 3,4 mln zł, co miało mieć związek m.in. z imprezą Verva Street Racing organizowaną na Stadionie Narodowym. Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzuconego przestępstwa. Prowadzone przez łódzką prokuraturę śledztwo zostało zainicjowane działaniami CBA.

[ZT]21572[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE