Reklama

Było jezioro i nie ma. Mieszkańcy odetchnęli z ulgą

Opublikowano:
Autor:

Było jezioro i nie ma. Mieszkańcy odetchnęli z ulgą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Właściciele garaży na Międzytorzu odetchnęli z ulgą. Przeprowadzono bowiem prace, dzięki którym pobliski teren nie jest notorycznie zalewany.

Właściciele garaży na Międzytorzu odetchnęli z ulgą. Przeprowadzono bowiem prace, dzięki którym pobliski teren nie jest notorycznie zalewany.

Problem był bardzo uciążliwy, o czym informowali nas Czytelnicy. Plac, na którym zlokalizowane są garaże przy dawnej ulicy Dobrowolskiego (obecnie ul. Braci Jeziorowskich), zalewała woda. Z tego powodu właściciele  garaży nie mogli z nich normalnie korzystać, jak również narażeni byli na straty finansowe. Dlaczego? Ściany murowanych garaży przez wszechobecną wilgoć nadawały się jedynie do remontu. Przypomnijmy, że na miejsce niejednokrotnie wzywana była także straż pożarna.

Płocczanie interweniowali w tej sprawie w ratuszu. W ich imieniu występował też radny Tomasz Maliszewski. Z jakim skutkiem?

- W terminie 10-12 stycznia w tym miejscu prowadzone były prace związane z makroniwelacją terenu, co pozwoliło na powierzchniowy spływ wód z terenu wokół garaży - mówi Alina Boczkowska z UMP. - Założony efekt został osiągnięty. Sytuacja będzie monitorowana w przyszłości.

Mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy, są zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Liczą, że wielkie jezioro przy garażach już nie powstanie po roztopach czy obfitych opadach deszczu. Jak mówią, będą bacznie obserwować teren. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE