Reklama

Była rudera - jest solidna, nowa siedziba

Opublikowano:
Autor:

Była rudera - jest solidna, nowa siedziba - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 od środy urzęduje w przy ulicy Jakubowskiego. Jest trzecią instytucją funkcjonującą w budynku Gimnazjum nr 2.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 od środy urzęduje w przy ulicy Jakubowskiego. Jest trzecią instytucją funkcjonującą w budynku Gimnazjum nr 2.

Stan dotychczasowej siedziby PP-P przy alei Roguckiego pozostawiał wiele do życzenia, więc przeprowadzka była absolutnie konieczna. Okazało się, że miejsce dla placówki znalazło się w budynku zajmowanym przez Gimnazjum nr 2, które – decyzją Rady Miasta Płocka – zostało przeznaczone do likwidacji przez wygaszenie.

Wcześniej do tego samego gmachu trafiło również Centrum Kształcenia Ustawicznego. Oznacza to, że przez najbliższe dwa lata w jednym miejscu funkcjonować będą trzy placówki. Budynek jest jednak na tyle obszerny, że nie powinno być jakichkolwiek problemów z ich działalnością.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 będzie miało do swej dyspozycji czternaście gabinetów przeznaczonych do zajęć terapeutycznych. Dzieci i młodzież będą mogły liczyć w nich na pomoc psychologiczną, pedagogiczną oraz logopedyczną. Placówka zatrudnia 26 specjalistów z tych dziedzin oraz lekarza-pediatrę.

– Oferujemy fachową pomoc i opiekę dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju, komunikacji, mowy i języka oraz szeroko pojętymi trudnościami szkolnymi: dysleksją i dysgrafią – powiedziała Portalowi Płock wicedyrektororka poradni Małgorzata Paćkowska. – Pomagamy wszystkim dzieciom z trudnościami w nauce, a także sprawiającymi kłopoty wychowawcze.


Gabinety w nowej siedzibie poradni są przestronne i nowoczesne. Zostały wyposażone w pomoce naukowo-dydaktyczne oraz w zabawki. Dzięki ciepłym barwom ścian każdy z gabinetów kojarzyć się może z placem zabaw, chociaż wykonywana w nich praca bywa czasami bardzo trudna.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna wspiera swoją działalnością dzieci w wieku 2-19 lat. Prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne. Pomaga również rodzicom, nauczycielom i specjalistom pracującym w szkołach.

Fot. Karina Belkner i archiwum Urzędu Miasta Płocka

Czytaj również:


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE