Reklama

Budynek w samym sercu Starego Miasta aż się klei od brudu

Opublikowano:
Autor:

Budynek w samym sercu Starego Miasta aż się klei od brudu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Płock brudu moc" - takim nawiązaniem do hasła promocyjnego miasta nasz czytelnik skomentował wygląd brudnego jak nieboskie stworzenie gmachu płockiego sądu.

"Płock brudu moc" - takim nawiązaniem do hasła promocyjnego miasta nasz czytelnik skomentował wygląd brudnego jak nieboskie stworzenie gmachu płockiego sądu. 

Nasz czytelnik wysłał nam zdjęcia na Alert24, przedstawiające budynek płockiego sądu os strony alejek na Wzgórzu Tumskim. Nie da się ukryć, że gmach nie lśni czystością - jest wprost oblepiony czarnymi pajęczynami, w które zaplątały się robactwo, patyczki, listki i inne brudki. Czytelnik, który pragnie pozostać anonimowy, proponuje wręcz, nie bez złośliwości, by przynajmniej wyłączyć oświetlenie, skoro nie ma pieniędzy na sprzątanie.

Jak dowiedzieliśmy się od rzeczniczki Sądu Okręgowego w Płocku, Iwony Wiśniewskiej-Bartoszewskiej, sąd zawsze stara się dbać o wygląd budynku i dlatego co roku czyści elewację.

- Właśnie ta elewacja z racji jej położenia od strony alei spacerowych bogato obsadzonych drzewami i różnorodnymi krzewami oraz sąsiedztwa rzeki jest niestety narażona na oddziaływania przyrody, także w jej najbardziej prozaicznym aspekcie - wyjaśnia Iwona Wiśniewska-Bartoszewska. 

Ważne jednak - podkreśla sędzia - by robić to w odpowiednim czasie. 

- Co roku po zakończeniu okresu  silnej ekspansji jętek, pająków i innych owadów, w okresie bez opadów atmosferycznych przeprowadzane są prace porządkowe - tłumaczy rzeczniczka sądu. - Wilgoć i opady nie sprzyjają pracom oczyszczającym, które w takich warunkach mogą doprowadzić do przeciwnego rezultatu, powodując dodatkowe  zabrudzenia.

Obecnie trwa procedura wyłonienia wykonawcy, który wyczyści elewację. - Sąd dysponuje środkami budżetowymi i z racji dbałości o stan finansów publicznych zobowiązany jest do szczególnej rozwagi i racjonalności w zakresie ich wydatkowania. Jednak niezwłocznie po  ustaleniu tego podmiotu, wykonane zostanie czyszczenie elewacji budynku sądu - zapowiada. 

Wyczyszczenie elewacji wcale nie jest takie proste, pisaliśmy o tym tutaj:

[ZT]2543[/ZT]

To nie jest pierwszy głos w dyskusji o brudzie panującym na płockiej starówce. W tym roku utrzymanie porządku było jeszcze trudniejsze ze względu na plagę ochotek, która dawała się we znaki wszystkim

[ZT]13346[/ZT]

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE