Reklama

Budują nowe zakłady i trzykondygnacyjny biurowiec

Opublikowano:
Autor:

Budują nowe zakłady i trzykondygnacyjny biurowiec - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzieje się w Płockim Parku Przemyslowo-Technologicznym. Budowane są nowe obiekty. Jeden z nich będzie kosztował około 2,5 mln zł, drugi nawet 10 mln zł. Firmy deklarują zatrudnienie.

Dzieje się w Płockim Parku Przemyslowo-Technologicznym. Budowane są nowe obiekty. Jeden z nich będzie kosztował około 2,5 mln zł, drugi nawet 10 mln zł. Firmy deklarują zatrudnienie.

Chodzi o dwie firmy, IZO-BET oraz SPAWEX, ta druga należy do Zdzisława Cielickiego. Obie zdecydowały się na zainwestowanie w budowę nowych obiektów na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

IZO-BET już rozpoczął roboty budowlane celem rozbudowania istniejącego zakładu produkcyjnego przy ul. Długiej 49. Zajmują się wykonywaniu kompletnych izolacji termicznych, ich produkcją i montażem w przemyśle energetycznym, chemicznym, petrochemicznym i rafineryjnym. W Płocku działają od 2009 roku, cztery lata później stali się właścicielami obiektu produkcyjno-biurowego o powierzchni ponad 900 m2 na terenie PPP-T. Nowy obiekt ma być niemal dwukrotnie większy. Projektowana powierzchnia wynosi 1.500 m2, na której znajdować się będzie zakład czyszczenia strumieniowo-ściernego i lakierowania rurociągów oraz konstrukcji stalowych wraz z dwukondygnacyjnym budynkiem socjalno-biurowym.

Deklarują, że całe przedsięwzięcie warte jest ponad 10 mln zł (pozyskali współfinansowanie z Unii Europejskiej). W planach jest zatrudnienie kolejnych 25 osób.

Firma SPAWEX – Zdzisław Cielicki, jak informują w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym, zbuduje kompleks produkcyjno-biurowy na łącznej powierzchni 0,4 ha, czyli zakład produkcji konstrukcji stalowych i prefabrykatów urządzeń ciśnieniowych dla przemysłu chemicznego, naftowego i energetycznego. Ponadto powstanie ośrodek egzaminacyjny spawaczy i personelu wykonującego montaż połączeń kołnierzowych w systemach ciśnieniowych. Projektowana powierzchnia produkcyjno-magazynowa nowego obiektu wyniesie około 700 m2, z kolei trzykondygnacyjny biurowiec z częścią socjalną będzie miał powierzchnię około 500 m2.

Budżet inwestycji oszacowano na kwotę około 2,5 milionów złotych. Według deklaracji inwestora, w nowym zakładzie utworzonych zostanie co najmniej 10 stałych miejsc pracy. SPAWEX specjalizuje się w pracach budowlanych, prefabrykacji, montażu konstrukcji i rurociągów stalowych. Świadczy usługi montażowo-spawalnicze w obiektach przemysłowych, usługi modernizacyjne urządzeń podlegających Urzędowi Dozoru Technicznego, a także prowadzi bieżące prace konserwacyjno-remontowe instalacji technologicznych.

Fot. PPP-T

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE