Reklama

Brud, bałagan, śnieg. Gdzie było najgorzej?

Opublikowano:
Autor:

Brud, bałagan, śnieg. Gdzie było najgorzej? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez niecałe dwa miesiące municypalni ujawnili na płockich osiedlach 274 nieprawidłowości, z których ponad połowa dotyczyła nieodśnieżonych chodników i zwisających sopli. Na których osiedlach było najgorzej?

Przez niecałe dwa miesiące municypalni ujawnili na płockich osiedlach 274 nieprawidłowości, z których ponad połowa dotyczyła nieodśnieżonych chodników i zwisających sopli. Na których osiedlach było najgorzej?

O stopień zaangażowania straży miejskiej w dbałość o porządek i bezpieczeństwo pytał radny Dariusz Skubiszewski. Bo - jego zdaniem - jest fatalnie - miasto jest brudne, zaśnieżone i niebezpieczne. Zaapelował również o „równie gorliwe działania straży miejskiej na całym terenie miasta, a nie tylko w ścisłym śródmieściu i okolicach starówki i ratusza”. Z pierwszej odpowiedzi Ratusza na interpelację wynika, że jeśli chodzi o zimowe utrzymanie dróg, działania municypalnych „prowadzone były nieprzerwanie na terenie całego miasta”. Z kolei gdy mowa o bezpieczeństwie - strażnicy patrolują całe miasto, ale w oparciu o analizę występujących zagrożeń. Prowadzone, również z policją, tzw. działania koncentryczne, obejmują rejony, w których jest największe zagrożenie porządku publicznego i rzeczywiście - takie działania ostatnio skupiały się na starówce z powodu skarg mieszkańców z ul. Koziej.

Radny chciał wiedzieć dokładnie, ile interwencji dotyczy śródmieścia, a ile innych osiedli, dlatego w drugiej odpowiedzi Ratusz przedstawił już dane uzyskane od straży miejskiej z podziałem na dzielnice. Okazuje się, że apele do płocczan niewiele pomogły - w niecałe dwa miesiące - od 1 stycznia do 23 lutego strażnicy interweniowali 162 razy w sprawie nieodśnieżonych chodników i zwisających z dachów niebezpiecznych sopli. To więcej niż połowa wszystkich ujawnionych w tym czasie nieprawidłowości (ogółem było ich 274, reszta dotyczyła m.in. utrzymania czystości, zakłócania porządku, parkowania w niedozwolonych miejscach itp). W przeważającej większości skończyło się na pouczeniach, w siedmiu przypadkach - na nałożeniu mandatów, w 20 prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawach o wykroczenie.

Przez te niecałe dwa miesiące najwięcej nieprawidłowości strażnicy ujawnili na Starym Mieście (43), osiedlu Kolegialna (35) i Radziwiu (36). Ponad 20 - na Skarpie (23) i Winiarach (22), kilkanaście w Imielnicy (17), w Borowiczkach i na osiedlu Wyszogrodzka i (14), Dobrzyńska (12) Mickiewicza ii w Górach (10), a tylko kilka na Międzytorzu (9), w Trzepowie (8), na Podolszycach i Ciechomicach (po 5 nieprawidłowości), Łukasiewicza (4 ), Tysiąclecia (2), a żadnych uchybień nie ujawniono na osiedlach Pradolina Wisły i Zielony Jar.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE