Reklama

Brexit, Application Form i English Breakfast czyli Opiekunka w Anglii

Opublikowano:
Autor:

Brexit, Application Form i English Breakfast czyli Opiekunka w Anglii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podstawowy warunek to komunikatywna znajomość języka angielskiego. Opiekun w Wielkiej Brytanii potrzebuje swobodnie porozumiewać się w tym języku, ponieważ kontaktuje się z przychodniami w celu umawiania wizyt lekarskich, odbiera lekarstwa z aptek, uzupełnia Care Plan, czyli dziennik codziennej aktywności opiekuna i podopiecznego.

Kto może pracować jako opiekun w Wielkiej Brytanii?

Podstawowy warunek to komunikatywna znajomość języka angielskiego. Opiekun w Wielkiej Brytanii potrzebuje swobodnie porozumiewać się w tym języku, ponieważ kontaktuje się z przychodniami w celu umawiania wizyt lekarskich, odbiera lekarstwa z aptek, uzupełnia Care Plan, czyli dziennik codziennej aktywności opiekuna i podopiecznego.

Nie trzeba posiadać doświadczenia w opiece by zostać opiekunem, chociaż oczywiście jest to wskazane. Rozbudowany program szkoleń w firmie pozwala osobom, które nie mają doświadczenia, ale determinację by pracować w zawodzie opiekuna, stać się z czasem fachowcami w tej dziedzinie. Jeżeli pracowałaś jako wolontariuszka, pro społecznie czy zawodowo z dziećmi, możesz pracować jako opiekunka- zapewnia Anna Bednarczyk, Specjalista ds. rekrutacji Promedica24 z Katowic. Dbamy też o to, by nasi opiekunowie stale rozwijali swoją wiedzę z zakresu opieki ponieważ zależy nam na współpracy z świadomymi odpowiedzialności i ważności tego zawodu osobami. W Wielkiej Brytanii opiekun seniora to ktoś komu powierza się coś bardzo cennego- zdrowie i dobre samopoczucie rodzica.

Mile widziane jest posiadanie prawa jazdy, ale uwaga- jak powszechnie wiadomo, w Anglii jeździmy lewą stroną. Wjazd i zjazd z ronda w Wielkiej Brytanii może być niezłym wyzwaniem, przynajmniej na początku, ale nie taki diabeł straszny. Promedica24 zapewnia szkolenie i krótki trening z jazdy samochodem dla chętnych.

Live in care, czyli opieka z zamieszkaniem.

Podopieczni w Anglii, podobnie jak w każdym innym kraju, najlepiej czują się we własnym domu, w znajomym środowisku i wśród przyjaciół i rodziny, stąd taka popularności opieki w systemie z zamieszkaniem. Podopieczni w zaawansowanym stanie, którzy wymagają transferu, wstawania w nocy i większej uwagi, najczęściej są pod opieka dwóch opiekunek. Dla osób, które wdrażają się w zawód oznacza to możliwość pracy pod okiem drugiej opiekunki i bezpiecznego zaaklimatyzowania się w miejscu sprawowania opieki. Podczas 5- dniowego szkolenia adaptacyjnego w Promedica24 opiekun zapoznaje się z wszelkimi sprzętami, które pomogą mu w pracy i bezpiecznej opiece nad seniorem. Przed wyjazdem do seniora dowiadujemy się, czego mamy spodziewać się na miejscu. Opiekun kontraktu informuje o stanie zdrowia podopiecznego, o rozkładzie dnia, o ulubionych posiłkach, o sprzęcie jaki jest w domu.

Care Quality Commission

W skrócie CQC to przede wszystkim gwarancja jakości obsługi nie tylko podopiecznych w Wielkiej Brytanii, ale też Opiekunek i Opiekunów, którzy pracują na Wyspach. Jako firma zarejestrowana w CQC, podopieczni i opiekunowie posiadają niezależne potwierdzenie jakości obsługi. By sprostać wymogom tej instytucji i utrzymać wysoka ocenę jaką Promedica24 może się obecnie pochwalić, nad odpowiednią organizacją wjazdu i pobytu w Anglii czuwa opiekun Kontraktu w Polsce, Care Manager w Wielkiej Brytanii oraz Contact Center z dedykowaną linią wsparcia czynną 24 h.

Co z tym Brexitem?

Termin wyjścia Anglii z Unii Europejskiej został przesunięty, ale nadal wielu zadaje sobie pytanie o to jak będzie wyglądała ich praca jako opiekun seniorów w Anglii?

Czy w związku z wyjściem z Unii nasi opiekunowie, pracujący na Wyspach, będą mieli możliwość

pracować dłużej w UK? Brexit dotyczy przede wszystkim rezydentów Wielkiej Brytanii, czyli

osób, które na stałe zamieszkały w Anglii. Opiekunowie, pracując 2 lub 3 miesiące w Anglii i wracając klika razy do roku do kraju, nie muszą obawiać się zmian. Promedica24 od 14 lat

świadczy usługi na zmieniających się rynkach Unii Europejskiej i dzięki temu doświadczeniu skutecznie dopasowuje model pracy i zatrudnienia do prawa obowiązującego w danym kraju, stąd nasi Opiekunowie mogą spokojnie wykonywać swoje obowiązki na kontraktach.


 

Iga Piątkowska, Promedica24.

Zadzwoń i zapytaj o pracę : 516 056 526 lub odwiedź jeden z najbliższych Oddziałów Promedica24:

Płock, ul. Królewiecka 5.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE