Reklama

Brakuje dwóch wiceprezydentów. Kto obejmie stanowiska?

Opublikowano:
Autor:

Brakuje dwóch wiceprezydentów. Kto obejmie stanowiska? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek na konferencji prasowej prezydent Andrzej Nowakowski, zapytany o obsadzenie stanowisk wiceprezydentów, nie chciał zdradzić, co dalej. Stwierdził tylko tyle, że Roman Siemiątkowski i Jacek Terebus przebywają na urlopie bezpłatnym. Jeszcze tego samego dnia obaj złożyli ślubowanie w auli ratusza, jako radni.

W czwartek na konferencji prasowej prezydent Andrzej Nowakowski, zapytany o obsadzenie stanowisk wiceprezydentów, nie chciał zdradzić, co dalej. Stwierdził tylko tyle, że Roman Siemiątkowski i Jacek Terebus przebywają na urlopie bezpłatnym. Jeszcze tego samego dnia obaj złożyli ślubowanie w auli rausza, jako radni.

Jednocześnie na stronie Urzędu Miasta Płocka w Biuletynie Informacji Publicznej Jacek Terebus i Roman Siemiątkowski figurują zarówno jako wiceprezydenci, jak i radni w kadencji 2018-2023.

Już wcześniej było wiadomo, że Piotr Dyśkiewicz pozostanie na stanowisku wiceprezydenta ds. komunalnych. Prezydent w piątek na antenie RPL FM zakończył jednak spekulacje w kwestii obsady stanowiska wiceprezydenta ds. polityki społecznej i wiceprezydenta ds. rozwoju i inwestycji (w przypadku stanowiska dotychczas zajmowanego przez Romana Siemiątkowskiego niektórzy upatrywali zmiany na rzecz obecnej szefowej Książnicy Płockiej, Joanny Banasiak).

- Dzisiaj mogę powiedzieć, że takie zmiany nie nastąpią. Na ten moment wszystko pozostanie po staremu - stwierdził Andrzej Nowakowski w audycji radiowej. - Nie jest tak, że oni zostali odwołani z funkcji. Są cały czas powołani, tyle że przebywają na bezpłatnych urlopach i dlatego mogli być zaprzysiężeni jako radni. Jeśli złożą mandaty, to w tym momencie wrócą na swoje funkcje wiceprezydentów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE