Reklama

Brakowało go od lat! Nowy parking prawie gotowy

Opublikowano:
Autor:

Brakowało go od lat! Nowy parking prawie gotowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na finiszu jest budowa parkingu na Zielonym Jarze, tuż obok skwerku z placem zabaw i boiskiem. Dzięki niemu na wąskich, całkowicie zastawionych uliczkach osiedlowych powinno zrobić się trochę luźniej. Parking kosztował ponad pół miliona złotych.

Na finiszu jest budowa parkingu na Zielonym Jarze, tuż obok skwerku z placem zabaw i boiskiem. Dzięki niemu na wąskich, całkowicie zastawionych uliczkach osiedlowych powinno zrobić się trochę luźniej. Parking kosztował ponad pół miliona złotych. 

Dobiega końca budowa parkingu na rogu Armii Krajowej i Batalionu Parasol. Miejsca postojowe dla mieszkańców osiedla, wraz z odwodnieniem i oświetleniem terenu trwały od kilku miesięcy, ale wcześniej spora działka w samym sercu Zielonego Jaru czekała na zagospodarowanie kilkanaście lat. W ubiegłym roku oddano nieduży, ale bardzo pojemny skwerek rekreacyjny z placem zabaw, boiskiem, fontanną i siłownią pod chmurką,na ten zostawiono budowę parkingu na drugiej części placu.

Parking byłby gotowy wcześniej, ale - jak pisaliśmy - pojawił się niespodziewany problem z okresem lęgowym ptaków i prace trzeba było przesunąć na koniec wakacji. Nowy termin, który dostał wykonawca na zakończenie robót, to 30 listopada.

[ZT]13020[/ZT]

Teraz prace dobiegają już końca. Do dyspozycji kierowców będzie blisko 100 miejsc parkingowych, w tym trzy dla osób niepełnosprawnych. Większość została wykonana z betonowych płyt ażurowych, ale jest też kilkanaście z kostki betonowej. Parking jest oświetlony.

Za inwestycję odpowiadała firma Zielony Ogród ze Słupna. Zainkasuje 506 tys. zł. 

[ZT]13545[/ZT]

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE