Reklama

Bracia chorują. Co ma do tego...zumba?

Opublikowano:
Autor:

Bracia chorują. Co ma do tego...zumba? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwaj bracia - pięcioletni Adrian i jego młodszy braciszek, roczny Kacper, chorują na miopatię. Ich rodziców nie stać na wyjazd chłopców na turnus rehabilitacyjny, który mógłby pomóc malcom. Dlatego płocczanie zwarli szeregi i działają!

Dwaj bracia - pięcioletni Adrian i jego młodszy braciszek, roczny Kacper, chorują na miopatię. Ich rodziców nie stać na wyjazd chłopców na turnus rehabilitacyjny, który mógłby pomóc malcom. Dlatego płocczanie zwarli szeregi i działają!

Maluchy są dzielne i razem z rodzicami dzielnie walczą z chorobą, starając się powstrzymać jej przykre konsekwencje. Na przeszkodzie stają jednak - jak to bywa często - kwestie finansowe, na przykład koszt wyjazdu rehabilitacyjnego, który mógłby pomóc brzdącom, przekracza możliwości finansowe rodziców chłopców.

Ale z pomocą przyszli im płocczanie, a także ośrodek „12 Dębów” w Zaździerzu. Zorganizowali wspólnie Drugi Płocki Charytatywny Maraton Zumby w Hali Chemika. - Podczas maratonu zbieraliśmy pieniądze na dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla braci - relacjonuje Dorota Audycka, jedna z pomysłodawczyń akcji charytatywnej. Dlaczego ośrodek nie mógł po prostu przekazać braciom pieniędzy, które zainwestował w organizację imprezy, aby dofinansować turnus? Bo byłoby to niesprawiedliwe wobec innych chorych dzieci wyjaśnia. - Jest wiele dzieci niepełnosprawnych , a ich rodzice mogliby zadawać pytanie " a dlaczego nie dla mojego dziecka?".

Mimo że w maratonie wzięło udział stosunkowo niewiele osób, pomysłodawcy przyznają - było warto. - Mamy nadzieję, że więcej osób usłyszało o trudnej sytuacji życiowej chłopców - mówi Dorota Audycka. - Wśród mieszkańców Płocka jest oddźwięk dotyczący tej akcji charytatywnej. Ludzie dzwonią , wysyłają e-maile z prośbą o podanie numeru konta , na które można dokonać wpłaty.

Podczas maratonu zebrano 1348 złotych - to tylko część opłaty za turnus. Na prośbę organizatorów akcji podajemy numer konta, na które można przesyłać pieniądze przeznaczone na pomoc chorym maluchom


*ING Bank Śląski SA

*95 1050 1966 1000 0090 7915 5363*

*Ośrodek Rekreacji Rehabilitacji i Wypoczynku " 12 Dębów"*

*Koniecznie z dopiskiem " Dofinansowanie turnusu dla Kacpra i Adriana Rutkowskich"*


Fot. materiały organizatorów akcji

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE