Reklama

Reklama

Bonem Turystycznym można zapłacić także za zimowy wypoczynek. Czas ucieka - niedługo stracą ważność

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Bonem Turystycznym można zapłacić także za zimowy wypoczynek. Czas ucieka - niedługo stracą ważność - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze przez trzy miesiące można wykorzystać Bon Turystyczny, którym można opłacić usługi hotelarskie i imprezy wypoczynkowe. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyliczył, że Polacy wykorzystali już bony o wartości 2 800 000 000 złotych.

Reklama

Od lata 2020 roku, kiedy to został wprowadzony Bon Turystyczny, minęło już półtora roku. Bony stracą ważność w marcu 2022 roku, więc zainteresowani mają jescze trzy miesiące na wykorzystanie go. Bon mógł zostać przyznany na dziecko urodzone do 2021 roku, na które przyznane jest także świadczenie "Rodzina 500+". 

- Na dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z orzeczoną niepełnosprawnością 1000 zł, aby otrzymać dodatkową kwotę, należy złożyć odpowiednie oświadczenie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS – mówi Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyliczył, że wykorzystano już około 3,7 miliona bonów, a płatności przekroczyły 2,8 miliarda złotych. 

- Bonem można płacić wielokrotnie, aż do wykorzystania przyznanego limitu.  Przyznany jest w formie elektronicznej. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS - mówi Ściwiarski. 

Bonem można płacić w ponad 28 tysiącach podmiotów w całym kraju. W województwie mazowieckim na aktywację czeka jeszcze blisko 96 tysięcy bonów. Czas ucieka - bony stracą ważność z końcem marca 2023 roku. 

Płatności można dokonywać w podmiotach, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Ich lista jest dostępna na stronach www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.

Dla wszystkich, którzy mają pytania związane z funkcjonowaniem bonu Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił specjalną infolinie (codziennie w godz. 7-20) pod numerem 22 11 22 111, a pytania można też zadawać pisząc na adres: bon@zus.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy