Reklama

Bój o medale na stadionie miejskim [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Bój o medale na stadionie miejskim [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz czwarty na stadionie miejskim odbyły się Miniigrzyska Osób Niepełnosprawnych. Zawodnicy z gimnazjów i szkół średnich zacięcie rywalizowali w kilku dyscyplinach. Młodym sportowcom kibicowali organizatorzy, sponsorzy, a także WOPR na czele ze swoim czworonożnym ratownikiem, czyli Orką - sunią nowofundlanda.

Już po raz czwarty na stadionie miejskim odbyły się Miniigrzyska Osób Niepełnosprawnych. Zawodnicy z gimnazjów i szkół średnich zacięcie rywalizowali w kilku dyscyplinach. Młodym sportowcom kibicowali organizatorzy, sponsorzy, a także WOPR na czele ze swoim czworonożnym ratownikiem, czyli Orką - sunią nowofundlanda.

Wtorek dla ponad 130 zawodników z całego Mazowsza przebiegał pod znakiem organizowanych już po raz czwarty Miniigrzysk Osób Niepełnosprawnych, w których udział biorą osoby niepełnosprawne ze szkół specjalnych, domów pomocy społecznej itd. Powodzenia przejętym sportowcom zgromadzonym na stadionie miejskim życzył prezydent Andrzej Nowakowski, a także radni.

Konkurencje ruszyły o 10.00. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach różnych dyscyplin: niepełnosprawni w stopniu lekkim z gimnazjów, a także ich starsi koledzy ze szkół ponadgimnazjalnych mierzyli się w biegu na 400 m, rzucie piłką lekarską i skoku w dal. Z kolei niepełnosprawni w stopniu umiarkowanym gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich rzucali piłeczką palantową, ścigali się w biegu na 100 m i skakali w dal z miejsca. Wyczyny relacjonował na żywo dziennikarz sportowy Bogdan Wolny.

Po trzech i pół godzinie zawziętych bojów i sportwoych emocji przyszedł czas na wręczanie medali i dyplomów. Ręce zwycięzców na podium ściskali m.in. Robert Kowalski, dyrektor ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Płocku, który razem z UKS Lasotczak i Urzędem Miasta był organizatorem igrzysk, szef Partner Premium i przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Nie nudzili się też ci, którzy nie rywalizowali wcale albo czekali dopiero na swoją konkurencję. Były m.in. zabawy plastyczne, zabawy, spotkania ze sportowcami, pokazy sprzętu WOPR, a na koniec wspólny grill. Do zawodników wdzięczyła się Orka, czyli słynna sunia nowofundlanda, dzielny czworonożny ratownik WOPR.

Jak wyjaśnia Olga Rycharska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, impreza sportowa ma promować aktywność fizyczną i zdrowy styl życia, a także kształtować postawy współzawodnictwa w duchu „fair play”, dbania o zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych, pomocy słabszym.

Organizatorem igrzysk są: UKS Lasotczak, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 2 w Płocku i Urząd Miasta Płocka, a wsparcie imprezy zapewnili m.in.: Stowarzyszenie Pomocna Dłoń, PEPSI, Piekarnia Norbert Kierzkowski, WOPR, Partner Premium, Państwowa Straż Pożarna w Płocku, MOPS, MediaKolor, Peklimar, Auchan Płock, SPZOZ WSPRiTS.

Fot. Portal Płock

Więcej zdjęć zobacz w naszej galerii:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE