Reklama

Bodzanów,Słupno,Słubice. Kto wójtem?

Opublikowano:
Autor:

Bodzanów,Słupno,Słubice. Kto wójtem? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości PKW opublikowała wyniki wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów w blisko 2,5 tys. miejscowościach w całej Polsce. Zobaczcie, kto wygrał, a kogo czeka dogrywka w drugiej turze spośród kandydatów w powiecie płockim.

PKW opublikowała wyniki wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów w blisko 2,5 tys. miejscowościach w całej Polsce.  Zobaczcie, kto wygrał, a kogo czeka dogrywka w  drugiej turze spośród kandydatów w powiecie płockim.

O fotel wójta w podpłockich gminach walczyło blisko 40 kandydatów. Ale wyborcy okazali się dość jednomyślni - aż w 11 gminach wybory skończyły się na pierwszej turze, bo więcej niż połowa głosujących mieszkańców postawiła na danego kandydata. Największym poparciem cieszył się Mariusz Bieniek, który zarządzał gminą w poprzedniej kadencji. Dostał blisko 75-procentowe poparcie.

O dziwo nieco mniej osób postawiło na obecnego wójta Starej Białej, Sławomira Wawrzyńskiego (uzyskał 72,32% głosów). Piszemy o dziwo, bo… był to jedyny kandydat na fotel wójta.  W kilku gminach zwyciężyli dotychczasowi wójtowie (np. Andrzej Dwojnch w Brudzeniu czy Zbigniew Białecki z Łącku), ale były też takie, np. Bodzanów (ze stanowiskiem pożegnała się Grażyna Pietrzak), w których postawiono na nowe twarze.

Większość kandydatów, o których już dziś można powiedzieć, że z pewnością zostali burmistrzami czy wójtami gmin w powiecie płockim, to reprezentanci komitetów bezpartyjnych, z kolei pozostali  to kandydaci PSL.

Dogrywka czeka tylko cztery gminy: Bodzanów, Małą Wieś, Słubice i Słupno.

Już teraz wiadomo, że będzie ciekawie. W Bodzanowie o stanowisko wójta powalczą Jerzy Staniszewski i Albert Kołodziejski, którzy uzyskali lepszy wynik niż dotychczasowa wójt Grażyna Pietrzak.

Z kolei w Słupnie, jak już pisaliśmy, w drugiej turze spotkają się Marcin Zawadka i Andrzej Chrzanowski. Obaj startują pod bezpartyjnym szyldem. Już teraz widać, że walka będzie zacięta. Wprawdzie w pierwszej turze zdecydowane zwycięstwo przypadło w udziale Zawadce, ale wiele głosów rozbiło się na pozostałych pięcioro kandydatów.  Dla samej gminy zarówno jeden, jak i drugi wybór to spora zmiana, choćby dlatego, że po 20 latach, gdy gminą rządził Stefan Jakubowski (dostał się do rady powiatu ), każda zmiana na stanowisku wójta okaże się znacząca.

Podobna sytuacja jest w Słubicach, w których ze stanowiskiem wójta pożegnał się Józef Walewski. Tu w drugiej turze zmierzą się Krzysztof Dylicki i Jacek Kozłowski. W pierwszej turze kandydat ludowców odniósł znaczącą przewwagę - Dylickiego poparło równe 47 proc. głosujących, a jego rywala  nieco ponad 30 proc.

Sporą przewagę nad rywalem, dotychczasowym wójtem Małej Wsi, miał też Zygmunt Wojnarowski - poparło go ponad 47 proc. głosujących, podczas gdy na  wójta Andrzeja Barcińskiego (PSL) zagłosowało ponad 39 proc.

Oto wyniki wyborów na wójtów i burmistrzów w powiecie płockim

 

 

Bielsk

Józef Rozkosz (KWW Gmina Bielsk Wspólnie) - 61,73%

Bodzanów

Jerzy Staniszewski (PSL) 38,49%

Albert Kołodziejski (KWW „Dla Naszej Gminy Bodzanów”) - 34,45%

Brudzeń Duży

Andrzej Dwojnych  (KWW „Brudzen Duży 2014) - 53,15%

Bulkowo

 Gabriel Graczyk (KWW „Razem dla Bulkowa”)- 63,21%

Drobin

Andrzej Samoraj  (PSL) 58,40%

Gąbin

Krzysztof Jadczak (KWW „Nasze miasto i Gmina Łąck”) - 68,25%

Łąck

Zbigniew Białecki (KWW „Pójdźmy razem”) - 68,27%

Mała Wieś

Zygmunt Wojnarowski  (Komitet „Nasza Gmina Mała Wieś”) - 47,83%

Andrzej Barciński (PSL) - 39,65%

Nowy Duninów

Mirosław Krysiak (KWW Nasza Gmina Nowy Duninów) - 61,28%

Radzanowo

Sylwester Ziemkiewicz (KWWW „Razem dla gminy”) - 58,02%

Słubice

Krzysztof Dylicki (PSL) - 47,00%

Jacek Kozłowski - (komitet „Z ludźmi dla ludzi”) - 30,10%

Słupno

Marcin Zawadka (KWW „Nasza Gmina Słupno) - 27,36 %

Andrzej Chrzanowski (KWW Andrzeja Chrzanowskiego) - 25,36%

Stara Biała

Sławomir Wawrzyński (KWW „Stara Biała 2014”)- 72,32%

Staroźreby

Józef Stradomski  (PSL)- 54,99%

Wyszogród

Mariusz Bieniek (PSL) - 74,82%

 

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE