Reklama

BO: Wymyślili niezbędnik sąsiedzki. Co to?

Opublikowano:
Autor:

BO: Wymyślili niezbędnik sąsiedzki. Co to? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawiamy pomysły płocczan zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy Podolszyc Południe zaproponowali wdrożenie w życie tzw. Niezbędnika sąsiedzkiego. To projekt nr 30.

Przedstawiamy pomysły płocczan zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy Podolszyc Południe zaproponowali wdrożenie w życie tzw. Niezbędnika sąsiedzkiego.  To projekt nr 30.

To jeden z czterech osiedlowych projektów, które złożył ze znajomymi Piotr Gryszpanowicz. Akurat Niezbędnik sąsiedzki to wspólna inicjatywa właśnie byłego szefa MZD i zwycięzcy poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego oraz Anny Dzwonkowskiej-Lewandowskiej oraz Sebastiana Adamkiewicza.

Cóż to takiego ów „Niezbędnik sąsiedzki”? Jak tłumaczą pomysłodawcy, inwestycja miałaby powstać na Podolszycach Południe i polegałaby na wyposażeniu osiedla w elementy niezbędne do zacieśniania więzi sąsiedzkich.

Plany są bardzo konkretne. - W ramach Niezbędnika proponujemy ustawienie na terenie całego osiedla 25 zestawów, w skład których będą wchodzić: wygodne, nowoczesne, wykonane w systemie anty-wandal dwie ławki, śmietniczka, stojak na rower oraz stolik przystosowany do rozgrywania gier planszowych (szachy, warcaby) - proponują autorzy projektu i przekonują: - Dzięki takim zestawom damy impuls mieszkańcom do wychodzenia na zewnątrz z domów, do zapraszania się wzajemnie np. na grę w szachy czy karty albo zorganizowania osiedlowego turnieju szachowego. Niezbędnik może być również punktem odpoczynku na trasie wypraw rowerowych ścieżkami, których na osiedlu jest coraz więcej.

Koszt projektu autorzy szacują na ok. 100 tys. zł.

Zgodnie z zapowiedziami udostępniamy Wam łamy naszego portalu, byście mogli promować swoje projekty zgłoszone w trzeciej edycji budżetu obywatelskiego. Więcej czytaj:

Grafika - autorzy projektu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE