Reklama

BO: nie ma gdzie parkować? Odkryli miejsce

Opublikowano:
Autor:

BO: nie ma gdzie parkować? Odkryli miejsce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawiamy pomysły płocczan zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy osiedla Dobrzyńska zaproponowali, by niewykorzystany teren na osiedlu przekształcić w parking. To projekt nr 8.

Przedstawiamy pomysły płocczan zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy osiedla Dobrzyńska zaproponowali, by niewykorzystany teren na osiedlu przekształcić w parking.  To projekt nr 8.

To drugi z projektów złożonych przez Ewę Czerzniewską, Jadwigę Morawską i Mariusza Nosarzewskiego z osiedla Dobrzyńska w ramach trzeciej edycji budżetu obywatelskiego. Poza remontem chodników w okolicach podstawówki, zaproponowali, by utwardzić nieużywany zakątek przy Słodowej i Kredytowej, oświetlić go i utworzyć miejsca parkingowe, a dodatkowo wyremontować popękanych chodnik.

- Ilość miejsc parkingowych w tej części osiedla jest bardzo mała a w dobie rozwoju motoryzacji potrzeby rosną - uważają pomysłodawcy. -  Zarówno na ulicy Kredytowej, jak i na Słodowej brakuje miejsc do parkowania. Remont ulicy Słodowej przeprowadzony w 2009 roku spowodował zmniejszenie miejsc parkingowych w tej części osiedla. Mieszkańcy zmuszeni są do poszukiwania postoju dla samochodu gdzie indziej, co jak się okazuje nie jest rzeczą prostą.

Poza tym - zauważają mieszkańcy - chodnik pomiędzy Budowlanką a Ośrodkiem Opiekuńczo – Wychowawczym przy Mościckiego 6 wymaga gruntowego remontu ze względu na dziury oraz popękane płyty chodnikowe. Remontu wymaga również chodnik położony pomiędzy blokami Słodowa 2 i 4. Z opisanej drogi korzystają zarówno mieszkańcy osiedla, jak  i uczniowie pobliskiej szkoły oraz placówki wychowawczej.

Celem projektu jest utworzenie miejsc parkingowych w rejonie Kredytowa – Słodowa a co za tym idzie ułatwienie codziennej egzystencji mieszkańców tej części osiedla. Projekt ma również za zadanie zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców poprzez doświetlenie tego  terenu czterema lampami. Również ułożenie chodników na działce 694/65 przyczyni się do poprawy komfortu życia codziennego.

- Realizacja tego projektu wpłynie zdecydowanie pozytywnie na codzienne życie mieszkańców osiedla, sprawi, że będzie się tu żyło spokojniej, wygodniej i bezpieczniej - przekonują inicjatorzy. -  Mieszkańcy nie będą już musieli gorączkowo poszukiwać miejsca do zaparkowania samochodów.

Koszt projektu autorzy szacują na ok. 390 tys. zł

Na zdjęciach: miejsce, w którym mógłby powstać parking, fot. autorzy projektu

Zgodnie z zapowiedziami udostępniamy Wam łamy naszego portalu, byście mogli promować swoje projekty zgłoszone w trzeciej edycji budżetu obywatelskiego. Na opisy  i zdjęcia czekamy do 30 września. Więcej czytaj:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE