Reklama

Reklama

BO: Co na Nowym Rynku? Kasa na projekt

Opublikowano: 27 września 2014 17:05
Autor:

BO: Co na Nowym Rynku? Kasa na projekt - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawiamy pomysły płocczan zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Mieszkaniec osiedla Kolegialna proponuje, by ogłosić ogólnopolski konkurs na zagospodarowanie Nowego Rynku. Za 800 tys. zł możemy mieć naprawdę pomysły na europejskim poziomie. To projekt nr 74.

Reklama

Przedstawiamy pomysły płocczan zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Rada osiedla Kolegialna proponuje, by ogłosić  ogólnopolski konkurs na zagospodarowanie Nowego Rynku. Za 800 tys. zł możemy mieć naprawdę pomysły na europejskim poziomie. To projekt nr 74.

Minął już rok od warsztatów, które miały na celu ustalenie, co można by zrobić na jednym z najważniejszych placów w centrum miasta, czyli Nowym Rynku. Warsztaty w tzw. formule charrette prowadził dr hab. inż. arch. Piotr Lorens z Politechniki Gdańskiej. Płocczanie, urzędnicy, architekci naradzali się nad różnymi koncepcjami placu - ok. 100 osób, główkowało, jak zmienić nie do poznania płocki Nowy Rynek, by stał się okazałą i funkcjonalną wizytówką centrum miasta, zamiast je szpecić. Najwięcej emocji wzbudzał temat parkingu i zieleni. Ale warsztaty się skończyły, koncepcje zostały w Ratuszu i na razie zapadła cisza.

Do tematu wraca rada osiedla Kolegialna, proponując, by za pieniądze przeznaczone w ramach trzeciej edycji budżetu obywatelskiego na projekty ogólnomiejskie w całości wydać na ogólnopolski konkurs sprawę głównego placu śródmieścia potraktować z rozmachem.

- Byłby to konkurs urbanistyczno-architektoniczny na zagospodarowanie Nowego Rynku, z uwzględnieniem warsztatów Charrette i po przeprowadzeniu społecznych konsultacji - proponują pomysłodawcy. - W konkursie, w którym stawka jest tak wysoka, moglibyśmy mieć koncepcje z najwyżej półki, na światowym poziomie. Dzięki nim temat Nowego Rynku na pewno by nie umarł.

Koszt projektu jego autorzy szacują na ok. 800 tys. zł.

Zgodnie z zapowiedziami udostępniamy Wam łamy naszego portalu, byście mogli promować swoje projekty zgłoszone w trzeciej edycji budżetu obywatelskiego. Pamiętajcie - zostało już tylko kilka dni głosowania! Więcej czytaj:

Fot. Portal Płock

Czytaj też:


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.