Reklama

Blokada. Chcą obwodnicy i trzeciego mostu

Opublikowano:
Autor:

Blokada. Chcą obwodnicy i trzeciego mostu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Droga krajowa nr 62 Płock - Warszawa zostanie zablokowana w środę 5 lutego w Słupnie, tuż koło kościoła. Blokada rozpocznie się o 8.

Droga krajowa nr 62 Płock - Warszawa zostanie zablokowana w środę 5 lutego w Słupnie, tuż koło kościoła. Blokada rozpocznie się o 8.

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej zamierzają w ten sposób kontynuować kampanię na rzecz budowy obwodnicy Płocka oraz wyprowadzenia z miasta transportu niebezpiecznych substancji. Swój przyjazd do Słupna zapowiedział przewodniczący mazowieckiego SLD Włodzimierz Czarzasty.

– Termin blokady nieprzypadkowo wybrany został na 5 lutego – przyznał Arkadiusz Iwaniak, szef SLD w Płocku. – Właśnie tego dnia mija termin składania wniosków do dokumentu implementacyjnego do Strategii Rozwoju Transportu do 2020. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji wszystkich płocczan, dla których ważne jest rozwiązanie problemów komunikacyjnych w naszym mieście.

Przedstawiciele płockiego SLD złożyli do Strategii Rozwoju Transportu trzy wnioski. Pierwszy z nich dotyczy obwodnicy kolejowej Płocka. Dzięki jej powstaniu możliwe byłoby wyprowadzenie poza centrum miasta transportu materiałów niebezpiecznych z Orlenu. A także udrożnienie komunikacji samochodowej. Zniknąłby bowiem problem zamykanych co pewien czas przejazdów kolejowych.

Aby obwodnica kolejowa mogła funkcjonować zgodnie z projektem złożonym przez płocki SLD, konieczne byłoby jednak wybudowanie w Płocku trzeciego mostu. Tym razem wyłącznie kolejowego.

SLD proponuje również, aby dokonać elektryfikacji połączeń Płock – Sierpc i Sierpc – Toruń. Płock mógłby w ten sposób zyskać połączenia, których realizacja rozpoczęła się w 1919 roku. Niestety, nigdy nie została zakończona.

SLD Płock popiera powstanie linii kolejowej, która połączyłaby Płock z Modlinem. Dodaje jednak istotne zastrzeżenia. Dotyczą one istniejących obecnie w naszym mieście jednopoziomowych przejazdów kolejowych. Aby powstanie nowej linii kolejowej nie spowodowało paraliżu komunikacyjnego, konieczne byłoby wykonanie wiaduktów kolejowych na Bielskiej (tuż przed giełdą samochodową) i na Otolińskiej.

Ostatni ze zgłoszonych przez SLD wniosków dotyczy drogi ekspresowej S-10 na jej odcinku z Płońska do Torunia. Do tej pory nie został sprecyzowany dokładny zakres prac. SLD postuluje, aby trasa przebiegała w bezpośrednim sąsiedztwie Płocka, dzięki czemu mogłaby stać się jednym z elementów obwodnic miasta.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

SLD już po raz drugi używa blokady drogowej do zaakcentowania swoich postulatów. Czytaj: 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE