Reklama

Blok przy Miodowej czeka na lokatorów [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Blok przy Miodowej czeka na lokatorów [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stary budynek rozebrano, a w jego miejsce zbudowano nowy, mieszczący 15 mieszkań blok. Miodowa 35 czeka na lokatorów.

Stary budynek rozebrano, a w jego miejsce zbudowano nowy, mieszczący 15 mieszkań blok. Miodowa 35 czeka na lokatorów. 

Kolejne bloki na osiedlu Miodowa są wyburzone, a w ich miejsce powstają nowe. Ten przy Miodowej 35 jest szóstym, z trzynastu zaplanowanych. Jest w nim piętnaście mieszkań - jedenaście dwupokojowych (z aneksem kuchennym od 36,5 do 42,6 m2) i cztery kawalerki (29,8 i 32,5 m2). Doprowadzone jest także ogrzewanie miejskie. 

- Parter został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. - Prace zaczęły się w połowie kwietnia. Koszt rozbiórki i budowy to nieco ponad 1,8 mln złotych. 

Dziewięć mieszkań jest kwaterunkowych, a pozostałych sześć to lokale socjalne. W przypadku mieszkań kwaterunkowych umowa z miastem jest podpisana bezterminowo. 

- Zakwaterowane zostaną osoby oczekujące na liście oraz mieszkańcy budynków wyłączonych z użytkowania, których musieliśmy wykwaterować w związku z przebudową przy ul. Sienkiewicza - wyjaśnił wiceprezydent Piotr Dyśkiewicz. 

Jak dodał Dyśkiewicz, w przypadku rachunków za wodę i ogrzewanie będzie obowiązywał system przedpłatowy. Najemca musi najpierw dokonać opłaty i z potwierdzeniem transakcji udać się do administracji. Tam uzyska kod doładowujący. 

W 2019 roku podobny proces przejdzie kolejny budynek. W budżecie są środki na rozbiórkę i budowę bloku przy Miodowej 49. Mieszkańcy zostali już stamtąd wykwaterowani. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE