Reklama

Biznes na rynku e-edukacji

Opublikowano:
Autor:

Biznes na rynku e-edukacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiadomości, jakie spływają na temat wykorzystania sieci internetowej w edukacji, potwierdzają bardzo duże zainteresowanie tą tematyką. Szkolenia, kursy i korepetycje drogą online są skuteczne i tańsze od tych, które odbywają się stacjonarnie. Jeszcze kilkanaście lat temu, nauka w sieci polegała głównie na tym, że użytkownicy Internetu wymieniali się między sobą materiałami do nauki. Dziś już trudno sobie wyobrazić Internet bez nowoczesnych rozwiązań, które wspierają edukację. Potrzeba takich rozwiązań, niezwykle przydatnych w nauczaniu, jest tak duża, że ciągle znajdzie się miejsce dla kolejnych platform edukacyjnych z innowacyjnymi pomysłami.

Wiadomości, jakie spływają na temat wykorzystania sieci internetowej w edukacji, potwierdzają bardzo duże zainteresowanie tą tematyką. Szkolenia, kursy i korepetycje drogą online są skuteczne i tańsze od tych, które odbywają się stacjonarnie.
Jeszcze kilkanaście lat temu, nauka w sieci polegała głównie na tym, że użytkownicy Internetu wymieniali się między sobą materiałami do nauki.
Dziś już trudno sobie wyobrazić Internet bez nowoczesnych rozwiązań, które wspierają edukację.
Potrzeba takich rozwiązań, niezwykle przydatnych w nauczaniu, jest tak duża, że ciągle znajdzie się miejsce dla kolejnych platform edukacyjnych z innowacyjnymi pomysłami.

Przykładowe platformy edukacyjne

Preply.pl - to nowoczesna platforma edukacyjna umożliwiająca łatwiejszy kontakt pomiędzy uczniem a nauczycielem. Lekcje odbywają się na zasadzie korepetycji, w dużej liczbie przypadków są to korepetycje online, chociaż jest także możliwość umówienia się na korepetycje stacjonarne. Na temat preply.com pojawiło się wiele artykułów, między innymi w Forbes, The Wall Street Journal. Platforma udostępnia wygodne formy płatności za zajęcia. Korepetycje zdalne odbywają się za pomocą komunikatora Skype. Komunikator ten ma wiele funkcji ułatwiających wzajemną komunikację. Najlepszą opcją na znalezienie odpowiedniego korepetytora lub native speakera, jest skorzystanie z wyszukiwarki. Znajduje się ona na stronie głównej portalu. Każdy z nauczycieli ma swoje indywidualne konto, na którym pojawiają się recenzje o jego pracy. Korepetycje mogą odbywać się w sposób ciągły lub tylko okazjonalnie. Konto na portalu zakłada się bezpłatnie. Portal jest także dobrym miejscem dla korepetytorów, którzy chcą udzielać lekcji z różnych przedmiotów. Na portalu największym zainteresowaniem cieszą się korepetycje językowe, ogólny trend dotyczący nauki języków obcych, jest tego przyczyną. Dostępne są również korepetycje z innych przedmiotów, na przykład: matematyki, fizyki, chemii, biologii.

Interklasa.pl - To jeden z pierwszych portali edukacyjnych, które powstały w naszym kraju. Portal powstał w 2001 roku przy współpracy Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności. W 2002 roku portal połączył się z platformą Eduseek. Portal dysponuje dużą ilością materiałów edukacyjnych. Można korzystać z multimedialnych pomoc naukowych, materiałów filmoych, scenariuszy lekcyjnych, porad, testów egzaminacyjnych. Do dyspozycji uczących się, oddano między innymi forum, interaktywną mapę szkół. Portal angażował się w wiele przedsięwzięć edukacyjnych, takich jak Komputerowe Szkolenie na Odległość we współpracy z Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej. Od początku, wszelkie działania skierowane są w kierunku wyrównania szans edukacyjnych, szczególnie dla mieszkańców małych miejscowości.

Edukadu.pl - to platforma edukacyjna dostarczająca nowoczesnych rozwiązań dla uczniów szkół podstawowych. Platforma edukadu.pl może być również wsparciem dla rodziców, którzy podjęli się edukacji domowej. Lekcje składają się z interesujących prezentacji. Zaletą tego rodzaju nauczania jest to, że po materiały można sięgnąć w dowolnym czasie. Treść prezentacji przedstawia podstawę programową realizowaną w szkołach.

Moodle - to platforma działająca na zasadzie oprogramowania otwartego, umożliwiająca umieszczenie swoich materiałów edukacyjnych. Ma ona wiele przydatnych funkcji i daje możliwość personalizacji treści. Jest to innowacyjny system dający wolny wybór na zarządzanie treścią.

Platformy edukacyjne, to miejsca, gdzie gromadzone i udostępniane są informacje przydatne w edukacji. Użytkownicy kontaktują się ze sobą poprzez sieć internetową. Każda z wielu platform edukacyjnych ma indywidualne rozwiązania. Platformy edukacyjne można usystematyzować według różnych kryteriów. I tak przykładowo można wyróżnić:

-platformy zamknięte, czyli udostępniane dla określonej grupy użytkowników

-platformy otwarte, czyli udostępniające treści na zamieszczone dla wszystkich zainteresowanych

-platformy komercyjne, czyli udostępniane za określoną opłatą.

Własna platforma e-learningowa
Własna platforma e-learningowa może być dobrym pomysłem na biznes. To rozwiązanie dla tych, którzy mają wiedzę i chcą się nią podzielić z innymi użytkownikami sieci internetowej. Do wyboru są bardzo różne opcje, możliwa jest dzierżawa lub zakup tego rodzaju platformy. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie niesie za sobą korzyści i pewne niedogodności. Wybór konkretnego rozwiązania jest związany z konkretnymi kosztami. Najbardziej popularne platformy edukacyjne w sieci łączą ze sobą naukę z pewną dozą rozrywki. Dla uczestników zajęcia muszą być również motywujące.

Zalety platform edukacyjnych
Jedną z najważniejszych zalet platform edukacyjnych, jest ich dostępność dwadzieścia cztery godziny na dobę. Można z nich korzystać niezależnie od tego, w jakim miejscu się aktualnie przebywa, wystarczy tylko dostęp do sieci internetowej. Jest to wygodne rozwiązanie zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Platforma daje również możliwość pewnego usystematyzowania i uporządkowania swojej nauki. Istnieje łatwy dostęp do materiałów edukacyjnych, które gromadzone są elektronicznie. Obsługa platform edukacyjnych nie wymaga od użytkowników dużej wiedzy informatycznej. Wystarczy podstawowa umiejętność przeglądania stron internetowych.

Uczestnictwo w zajęciach na platformach zajmujących się edukacją może być jedyną formą nauki lub też narzędziem, dzięki któremu wiedzę się uzupełnia.

Nowoczesne technologie informacyjne dają coraz większe możliwości edukacyjne. Jest to ogólnoświatowy trend, korzystny dla uczniów i dla osób, które w dziedzinie e-edukacji chcą znaleźć swoje miejsce na działania związane z biznesem. Nauczanie na odległość, jeszcze nie tak dawno, będące mało popularnym rozwiązaniem, z roku na rok staje się coraz bardziej popularne.   

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE