Reklama

Bitwa o Płock. Nie przegapcie widowiska

Opublikowano:
Autor:

Bitwa o Płock. Nie przegapcie widowiska - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w najbliższą niedzielę będzie się działo. W planowanym widowisku zobaczymy czołgi, żołnierzy, nie zabraknie także efektów pirotechnicznych. Zapraszają do wspólnego oglądania rekonstrukcji bitwy na Radziwiu sprzed 80 lat.

Już w najbliższą niedzielę będzie się działo. W planowanym widowisku zobaczymy czołgi, żołnierzy, nie zabraknie także efektów pirotechnicznych. Zapraszają do wspólnego oglądania rekonstrukcji bitwy na Radziwiu sprzed 80 lat.

We wrześniu 1939 roku w Radziwiu toczyły się walki związane z Bitwą nad Bzurą. Dowódcy niemieccy przyjęli koncepcję zamknięcia obu polskich armii w kotle i pełnego ich rozgromienia w dolnym biegu Bzury. Największe walki miały miejsce właśnie 15 września, kiedy to Wojsko Polskie przeprowadziło szturm Radziwia. Wszystko wskazuje na to, że bitwa o przeprawę pod Płockiem należała do najcięższych walk w kampanii wrześniowej, na linii Wisły od Modlina na północ. Najwięcej polskich żołnierzy poległo na łąkach za tamtejszym cmentarzem.

Program uroczystości:

14:20 - cmentarz parafialny w Płocku – Radziwiu – zaciągnięcie wart honorowych, wprowadzenie sztandarów
14:30 – uroczysta msza polowa w intencji poległych z udziałem wojska i pododdziałów historycznych; złożenie wieńców na mogile poległych żołnierzy
15:30 – prezentacja pojazdów historycznych na polu bitwy; pokaz wyszkolenia kawaleryjskiego; pokaz artyleryjski
17:00 – rekonstrukcja walk prowadzonych w 1939 roku
18:00 – prezentacja oddziałów biorących udział w widowisku.

Więcej o rekonstrukcji na stronie www.plock1939.pl

Parking dla widzów zostanie uruchomiony vis a vis Kościele św. Benedykta w Radziwiu, ul. Krakówka. Niestety pomieści niewielką liczbę aut, dlatego organizatorzy proszą o korzystanie z komunikacji miejskiej w drodze na bitwę.

W niedzielę 15 września zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w rejonie ul. Krakówka. Organizatorzy proszą o wyrozumiałość.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=8JUyXa00Wk0[/YT]

Schemat zagospodarowania terenu niedzielnej rekonstrukcji

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE