Reklama

Bitwa miast. Liczymy na więcej energii

Opublikowano:
Autor:

Bitwa miast. Liczymy na więcej energii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zbliża się sportowa bitwa pięciu miast, ale wynik w potyczce zależy od tego, ile macie w sobie energii na wiosnę. Zanim jednak ruszycie z domu pobiegać, spacerować lub pojeździć na rowerze, koniecznie włączcie aplikację mobilną w telefonie przeliczającą przebyte kilometry na energię. Im ich więcej, tym więcej funduszy przypadnie Płockiemu Stowarzyszeniu „Amazonki”.

Zbliża się sportowa bitwa pięciu miast, ale wynik w potyczce zależy od tego, ile macie w sobie energii na wiosnę. Zanim jednak ruszycie z domu pobiegać, spacerować lub pojeździć na rowerze, koniecznie włączcie aplikację mobilną w telefonie przeliczającą przebyte kilometry na energię. Im ich więcej, tym więcej funduszy przypadnie Płockiemu Stowarzyszeniu „Amazonki”.

Do tegorocznej potyczki w ramach programu charytatywnego Honorowy Dawca Energii Fortum stanie pięć miast: Bytom, Częstochowa, Płock, Wrocław i Zabrze. We wszystkich funcjonuje firma Fortum. W 2014 roku Płock zajął czwarte miejsce (zwyciężyła Częstochowa z wynikiem przebijającym ten nasz ponad trzykrotnie). Jak przed rokiem, także i w tym każde z miast powalczy o jak najwięcej pieniędzy dla wybranej organizacji pozarządowej. W zeszłym roku środki zasiliły konto płockiego „Portalu FM Pomagamy dzieciom”. Tym razem będzie to Płockie Stowarzyszenie „Amazonki” zrzeszające kobiety zmagające się z rakiem piersi.

Jak się przyłączyć? Wystarczy ściągnąć i uruchomić mobilną i darmową aplikację HDEF na telefon komórkowy (dostępna w App Store, Play Market i Windows Store), która przy okazji poinformuje nas, jaką prędkość i w jakim czasie osiągnęliśmy na danej trasie (w tym pozwoli porównać wyniki z różnych dni). Po ściągnięciu dokonujemy rejestracji przez Facebooka lub za pomocą adresu email. Z danych osobowych podajemy imię i nazwisko, adres mailowy i wpisujemy hasło. Następnie wybieramy jedną spośród trzech dyscyplin sportowych (bieganie, nordic walking lub jazdę na rowerze) i ruszamy z domu. Ilość przebytych kilometrów zostanie automatycznie przeliczona na ilość energii, a ta decyduje o zajętej lokacie w ogólnym rankingu wszystkich pięciu miast. Możemy cały czas wszystko śledzić na stronie internetowej lub na Facebooku.

Wiceprezydent Roman Siemiątkowski liczy, że w tym roku wypadniemy nawet lepiej. – Tu nikt nie przegrywa - zapewniała podczas dzisiejszej konferencji Daria Sulgostowska z firmy „Fortum”, rzeczniczka akcji. Za pierwsze miejsce firma przekaże wskazanej organizacji 30 tys. zł, za drugie 20 tys., trzecie 15 tys., za czwarte 10 tys. zł i za piąte 5 tys. zł.

Nawet ta najniższa kwota przyda się płockim Amazonkom, zrzeszających przeszło 80 kobiet. Niemal każda z historią, które, jak dodawały obecne na spotkaniu, można było uniknąć. – Rak to nie wyrok, to tylko diagnoza – mówiła na konferencji Danuta Cybulska ze stowarzyszenia. Trzeba pamiętać o profilaktyce. – Chodzi o zaledwie pięć minut, które mogą uratować życie – uświadamiała obecnych, dlatego pieniądze zamierzają przeznaczyć na cykl spotkań propagujących potrzebę regularnego badania oraz na zakup nowego modelu dydaktycznego do nauki badania piersi. Stary fantom jest już mocno wysłużony.

Zanim jednak zdecydujemy się ruszyć do sklepu lub pawlacza po odpowiednie buty lub kijki, możemy pokusić się o wypełnienie ankiety pomocnej przy określaniu naszych celów sportowych (dostępna na stronie internetowej honorowydawcaenergii.fortum.pl). Wyniki są cztery. Jeśli lubisz rywalizować, istnieją duże szanse na „wyczynowca”, ale w zależności od udzielonych odpowiedzi, równie dobrze możemy okazać się typem „spontanicznym”, „liderem” bądź „wytrwałym”. Jeśli ktoś wybierze bieganie, Płockie Towarzystwo Triathlonu „Delta” będzie chętnie służyło pomocą w treningach.

I jescze jedno. Pamiętajmy, że możemy trenować gdziekolwiek. Wystarczy zadeklarować w aplikacji, dla którego miasta zbieramy energię. Liczniki ruszają 25 kwietnia i zostaną zatrzymane 30 września.

Fot. Portal Płock, ostatnie zdjęcie - zeszłoroczna impreza "Razem wygrywamy z rakiem piersi" w ogródku jordanowskim

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE