Reklama

Bieg Niepodległości. Pobiegli z biało-czerwoną [FOTO, FILM]

Opublikowano:
Autor:

Bieg Niepodległości. Pobiegli z biało-czerwoną [FOTO, FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkaset osób, głownie uczniów z płockich szkół, wzięło udział w w Biegu Niepodległości pod hasłem "Biegnij z biało-czerwoną". Była to już 13. edycja tej patriotycznej imprezy.

Kilkaset osób, głownie uczniów z płockich szkół, wzięło udział w w Biegu Niepodległości pod hasłem "Biegnij z biało-czerwoną". Była to  już 13. edycja tej patriotycznej imprezy. 

Organizatorem wydarzenia były Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy Viktoria Płock oraz Zespół Szkół Technicznych, a sponsorami - PKN Orlen oraz płocki ratusz. Przy pomniku Józefa Piłsudskiego w piątek spotkało się kilkaset osób. Zimno nikogo nie przeraziło, młodzi ludzie, bo oni stanowili większość biegaczy, ubrali się odpowiednio.

- Bardzo się cieszę, że coraz więcej osób bierze udział w naszej akcji. Zachęcajcie rodziny, by coraz więcej flag łopotało z okazji święta - mówił Leszek Brzeski, prezes Victorii.

Zebrani odśpiewali hymn. Sam bieg miał charakter symboliczny, nie liczyły się miejsca.

- Dziękuję za to, że za chwilę startuje ten bieg, Bieg Niepodległości. Cieszę się, że u nas, w Płocku, szacunkiem dla wolności, niepodległości, jest ten bieg - mówił biskup płocki ks. Mirosław Milewski.

W uroczystości wzięli udział m.in. senator Marek Martynowski i przedstawicielka PKN Orlen, płocka radna Wioletta Kulpa. Wioletta Kulpa dziękowała m.in. organizatorowi wydarzenia, Leszkowi Brzeskiemu, za wkład w organizację imprezy. 

- Wszyscy jesteśmy tu z biało-czerwoną, to jest najważniejsze - mówiła Wioletta Kulpa.

Młodzi biegacze pokonali trasę od ul. Kolegialnej, następnie pobiegli ul. Misjonarską i ul. Kościuszki, a następnie skierowali się z powrotem na plac Obrońców Warszawy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE