Reklama

Biblioteka przyszłości na Kościuszki. Mediateka już w przyszłym roku [WIZUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Biblioteka przyszłości na Kościuszki. Mediateka już w przyszłym roku [WIZUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wypożyczalnia, sala konferencyjna, część administracyjna i socjalna, magazyny, a przed budynkiem ławeczka multimedialna, na której będzie można odsłuchać audiobooka, a przynajmniej jakąś jego część, tak na zachętę. Tak ma wyglądać mediateka - przedsięwzięcie Inwestycji Miejskich, warte prawie 3 mln zł.

Wypożyczalnia, sala konferencyjna, część administracyjna i socjalna, magazyny, a przed budynkiem ławeczka multimedialna, na której będzie można odsłuchać audiobooka, a przynajmniej jakąś jego część, tak na zachętę. Tak ma wyglądać mediateka - przedsięwzięcie Inwestycji Miejskich, warte prawie 3 mln zł.

Mediateka znajdzie się w odnowionym budynku przy ul. Kościuszki 3b. To powierzchnia ponad 500 mkw na parterze. Natomiast góra zostanie przeznaczona pod "Mieszkania na start". Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Dział zbiorów audiowizualnych Książnicy Płockiej [tzw. mediateka - przyp. red.] ma pełnić taką funkcję społeczną - mówi Daniel Kaźmierczyk, prezes Inwestycji Miejskich. - Chcemy zwiększyć integrację płocczan, dać lepszy dostęp do wiedzy, kultury, a przy tym stworzyć też nowe, ciekawe miejsce spotkań.

Kamienica użytkowana była wcześniej jako budynek mieszkalny. Obiekt, choć leciwy, nie jest wpisany do rejestru zabytków, ani objęty ochroną konserwatorską, natomiast znajduje się na obszarze, który jest wpisany do rejestru zabytków. 

- W 2012 roku w posiadanie spółki wszedł lokal mieszczący się przy ul. Kościuszki 3b, znajdujący się w opłakanym stanie - wyjaśnia Daniel Kaźmierczyk. - W 2016 rok wykonana ekspertyza wskazała na potrzebę dokonania rozbiórki oficyny, a jednocześnie wykonanie gruntownego remontu - i jak podkreśla prezes. - Nie było na co czekać.

Część mieszkalna o łącznej powierzchni ponad 630 mkw będzie się składała z 12 mieszkań o powierzchni od 30 mkw do 50 mkw (po 6 mieszkań na każdej kondygnacji). 

- Wszystkie budowane przez nas lokale będą wykończone pod klucz - panelowe podłogi, glazura i terakota w częściach "mokrych", biały montaż – wanny/natryski, umywalki - wyjaśnia prezes. - Mieszkania będą wyposażone również we wszystkie drzwi wewnętrzne, parapety, osprzęt elektryczny. Budynek zostanie wyposażony w niezbędne instalacje wewnętrzne. 

Mieszkania mają być dwupokojowe z aneksem kuchennym. Co ciekawe, na drugim pietrze budynku zostanie wyprowadzony taras o powierzchni 125 mkw, na którym powstanie mini plac zabaw, z elementami zieleni i ławeczką. 

Realizacja projektu w ramach programu „Uporządkowanie Przestrzeni Miejskiej w obszarze Starego Miasta Płocka”,  wpisanego do Płockiego Programu Rewitalizacji sięgnie 6,5 mln zł, z czego 2,8 mln zł wyniesie mediateka, natomiast 3,7 mieszkania. Fundusze na mediatekę zostaną pokryte z unijnego kredytu Jessica, środków własnych i gminy. Środki na mieszkania zostaną pozyskane z bezzwrotnego dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 35 proc. Pozostałe koszty zostaną pokryte ze środków własnych i gminy.

Przetarg ma zostać ogłoszony pod koniec maja. Planowo realizacja inwestycji przewidziana jest na lipiec/sierpień, a jej zakończenie na czwarty kwartał 2019 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE