Reklama

Biblioteka im. Zielińskich znów będzie dostępna. Zmieniono zasady

Opublikowano:
Autor:

Biblioteka im. Zielińskich znów będzie dostępna. Zmieniono zasady - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich zainteresowanych zbiorami, którymi dysponuje Biblioteka im. Zielińskich. Zapraszają od następnego tygodnia, chociaż w bardzo ograniczonym zakresie.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich zainteresowanych zbiorami, którymi dysponuje Biblioteka im. Zielińskich. Zapraszają od następnego tygodnia, chociaż w bardzo ograniczonym zakresie.

- Wprawdzie środków na działalność w pełnym zakresie nadal brakuje, jednak czytelnicy będą mieli możliwość korzystania ze zbiorów – poinformował zarząd Towarzystwa Naukowego Płockiego na Facebooku. Wkrótce zostanie opublikowany nowy regulamin korzystania. 

Biblioteka będzie czynna w każdą środę w godz. 10.00 - 17.00 począwszy od 10 maja.

- Staramy się udostępnić zbiory chociaż w tak wąskim zakresie, w ramach możliwości finansowych Towarzystwa Naukowego Płockiego – mówi nam starszy kustosz i zarazem dyrektorka Biblioteki im. Zielińskich, Grażyna Szumlicka-Rychlik. - Z pracowników Biblioteki im. Zielińskich  zostały już tylko dwie osoby.

A jakie będą zmiany zawarte w nowym regulaminie? Nie będzie wypożyczeń książek do domu (tu mogą być wyjątki dla członków TNP, chociaż także będą to wypożyczenia w ograniczonym zakresie), ze zbiorów skorzystamy na miejscu i to po wcześniejszym zgłoszeniu zapotrzebowania na konkretną pozycją przynajmniej dzień wcześniej. - Można to zrobić telefonicznie, pocztą elektroniczną lub osobiście – dodaje Grażyna Szumlicka-Rychlik. - W ten sposób przygotowana książka będzie już czekała w środę na osobę, która złożyła zamówienie. W przypadku pracowników naukowych istnieje możliwość ustalenia indywidualnych terminów korzystania z konkretnej książki na miejscu.

Jeśli zaś chodzi o pozostałe dni w tygodniu, wciąż nie ma środków finansowych, aby przywrócić funkcjonowanie Biblioteki im. Zielińskich w pełnym zakresie. Parlamentarzyści ponowili zapytania w ministerstwach o dalsze losy miejsca z tak cennymi zbiorami. O zmianę sposobu finansowania tego typu placówek pytał m.in. poseł Marek Opioła i senator Marek Martynowski. jednak odpowiedzi resortów są cały czas takie same i nie napawają optymizmem - nie da się zmienić przepisów. Dlaczego? Tego już nikt nie kwapi się wyjaśnić. 

Fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE