Reklama

Bezpieczeństwo na trampolinie?

Opublikowano:
Autor:

Bezpieczeństwo na trampolinie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bezpieczna zabawa na trampolinie ogrodowej to podstawa.

Bezpieczna zabawa na trampolinie ogrodowej to podstawa.

O bezpieczeństwie

 • Skoki na trampolinie nie są bardziej niebezpieczne od innych zajęć rekreacyjnych takich jak jazda konna, jazda na rowerze, deskorolce czy gry zespołowe. Wszystko zależy od naszej postawy.

 • Polecamy skakać na trampolinie najwyżej w dwie osoby. Dwie osoby przebywające na trampolinie mogą łatwo utrzymywać ze sobą kontakt wzrokowy, przy wiekszej liczbie osób jest to niemożliwe. Kolizje stanowią przyczynę ponad połowy urazów mających miejsce na trampolinie i zdarzają się częściej przy większej liczbie uczestników.

 • Dzieci do lat 6 nie mają jeszcze w pełni rozwiniętego zmysłu równowagi, powinny zatem skakać na trampolinie same. Na bezpieczeństwo wpływa także wielkość trampoliny. Na większym sprzęcie ląduje się rzadziej na obrzeżach przez co prawdopodobieństwo obtarcia jest mniejsze.

 • W przypadku zwłaszcza małych dzieci, aby zapobiec upadkowi z trampoliny, mocuje się siatkę zabezpieczającą. Siatka ta zostaje rozciągnięta wokół trampoliny co jest mądrym posunięciem zwłaszcza, jeśli większa ilość dzieci będzie bawić się jednocześnie na trampolinie.

 • Osoby z problemami kręgosłupa lub kręgów szyjnych powinny przed skakaniem na trampolinie skontaktować się z lekarzem lub terapeutą, ponieważ skakanie na trampolinie może stanowić zbyt duże obciążenie dla kręgosłupa i szyi. Tak naprawdę skacząc na trampolinie wystarczy kierować się zwyczajnym rozsądkiem i przekazać go swoim dzieciom aby wszyscy odnieśli długoletnią radość ze skakania – bez ryzyka dla zdrowia. O tym, jak skakanie na trampolinie wpływa na ciało doktor prawdę Ci powie.

 •  
Bezpieczne trampoliny mogą Państwo zobaczyć na stronie: https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/trampoliny-ogrodowe/trampoliny-berg/

Co należy wiedzieć o krawędzi zabezpieczającej


 • Prosimy odejść od założenia, że wszystkie krawędzie zabezpieczające są zbliżone do siebie i tak samo dobre. Ponieważ krawędzie zabezpieczające i ramy są bezspornie najdroższymi składowymi trampoliny najczęściej producenci oszczędzają na tych właśnie elementach.

 • Dobra krawędź zabezpieczająca jest co najmniej na 20 mm gruba i zrobiona z amortyzującej gąbki o zamkniętych komórkach.

 • Krawędź powinna pokrywać zarówno sprężyny jak i ramę, do której musi koniecznie ściśle przylegać.

 • W taniej trampolinie krawędź zabezpieczającą tworzy nader często sama gąbka gumowa, której porowata konsystencja przepuszcza wodę i po krótkim czasie użytkowania materiał ulega zniszczeniu. W przeciwieństwie do niej dobra krawędź zabezpieczająca powinna być utworzona z odpornego na wodę i promienie UV materiału PCW zbudowanego z zamkniętych mikrokomórek. Zapewni to odporność nakładki na deformację oraz absorpcję upadków i odbić.

 • Jeśli powłoka nakładki nie jest odporna na promienie UV, krawędź po 2 latach będzie najczęściej do wymiany. Sprawdź również tutaj, czy jakość czyni różnicę.

 • Powłokę tanich krawędzi zabezpieczających tworzyć może również plandeka brezentowa, której nie daje się z natury zszyć idealnie. W rezultacie nakładka z taniego tworzywa ulega zniszczeniu na szwach i nie trzyma się już więcej ramy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE