Reklama

Będziecie w ratuszu? Zerknijcie na obrazy

Opublikowano:
Autor:

Będziecie w ratuszu? Zerknijcie na obrazy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Maluje, gdy ma chandrę, i gdy cieszy się życiem, zawsze słuchając przy tym zespołu Kombi. To zresztą z jednej piosenki zaczerpnięto tytuł wystawy obrazów płockiej dentystki "Gdy spotkasz w życiu czarne myśli, to pomaluj je". Bajecznie kolorowe obrazy Hanny Teresy Woźniak-Kwiatkowskiej można oglądać do końca kwietnia w Galerii P na parterze ratusza.

Maluje, gdy ma chandrę, i gdy cieszy się życiem, zawsze słuchając przy tym zespołu Kombi. To zresztą z jednej piosenki zaczerpnięto tytuł wystawy obrazów płockiej dentystki "Gdy spotkasz w życiu czarne myśli, to pomaluj je". Bajecznie kolorowe obrazy Hanny Teresy Woźniak-Kwiatkowskiej można oglądać do końca kwietnia w Galerii P na parterze ratusza.

Wystawę barwnych obrazów otworzyli w ratuszu p.o. dyrektora POKiS Radosław Malinowski,  Anna Olkowicz, wiceprezeska Okręgowej Izby Lekarskiej w Płocku i jednocześnie szefowa ds. stomatologii,  Helena Skrok, prezeska Płockiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i oczywiście sama autorka prac. Zachęcali do oglądania wystawy

Hanna Teresa Woźniak-Kwiatkowska jest dentystką z ponad 30-letnim stażem, która dopiero kilka lat temu odkryła w sobie pasję malowania i szybko znalazła swój niepowtarzalny styl. Od 2010 r. wystawiła swoje prace na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, także ogólnopolskich,  i sześciu indywidualnych. - Maluję, gdy jest mi smutno i źle, ale i gdy jestem szczęśliwa i chcę się tym podzielić - mówiła artystka.

- Bardzo nas cieszy, że lekarze poza pracą zawodową mają swoje pasje, jedni biegają, inni malują  - dodawała Anna Olkowicz.

Oprawione są w charakterystyczne czerwone ramy obrazy artystki uderzają soczystymi,  odważnymi barwami.  Pełno w nich koloru, słońca, serduszek, kwiatów, symboli, natury, optymizmu tak jakby ktoś rzeczywiście chciał zamalować na kolorowo wszystkie złe i czarne myśli, które przychodzą do głowy. Wystawę można oglądać do 30 kwietnia w Galerii P na parterze płockiego Ratusza. Wstęp jest bezpłatny.

Hanna Woźniak-Kwiatkowska urodziła się 1958 r. w Szreńsku. W 1981 r. ukończyła  studia lekarskie na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku. Z zawodu jest praktykującym lekarzem stomatologiem, specjalistą I stopnia stomatologii ogólnej. Od ponad 30 lat pracuje i mieszka w Płocku. Malowanie obrazów jest jej pasją. Zawsze lubiła rysować, malować, a od 2010 r. wystawia swoje obrazy. O jej pracach prof. Woy –Wojciechowski w trakcie wystawy w  foyer Teatru Płockiego, która towarzyszyła obchodom 140-lecia powstania Płockiego Towarzystwa Lekarskiego, powiedział, że dr Hanna Woźniak-Kwiatkowska „maluje sercem". W dorobku artystycznym ma sześć samodzielnych wystaw i kilkadziesiąt zbiorowych. Na Ogólnopolskiej Wystawie Lekarzy Malujących w Łodzi, gdzie prezentuje swoje obrazy, otrzymała wyróżnienie za obraz „Po deszczu" . Uczestniczyła w Ogólnopolskich plenerach lekarzy malujących, wystawiała  obrazy z płocką grupą Artystów Malarzy „Rama 86". Od kilku lat jest członkonią Płockiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. 

Więcej zdjęć zobacz w naszej galerii:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE