Reklama

Będzie zimowa edycja. Trochę jazzu i rocka

Opublikowano:
Autor:

Będzie zimowa edycja. Trochę jazzu i rocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejna odsłona cyklu koncertowego na rozgrzewkę zimową porą będzie składała się z dwóch propozycji, po jednej w ramach Alterstacji oraz Kawiarni Jazzowej. Pierwszy gość grał z Patem Metheny, Tomaszem Stańko, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, drugi sięga po teksty pisarza, Krzysztofa Vargi.

Kolejna odsłona cyklu koncertowego na rozgrzewkę zimową porą będzie składała się z dwóch propozycji, po jednej w ramach Alterstacji oraz Kawiarni Jazzowej. Pierwszy gość grał już z Patem Metheny, Tomaszem Stańko, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, drugi sięga po teksty pisarza, Krzysztofa Vargi.

W kameralnej sali koncertowej POKiS-u zagoszczą jazzman Marek Napiórkowski oraz znany aktor Arkadiusz Jakubik z grupą „Dr Misio”.

Marek Napiórkowski to klasa sama w sobie, który grał i nagrywał z takimi artystami, jak Anna Maria Jopek, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Wojciech Karolak, Marcus Miller, Rochard Bona. Nagrał już 140 płyt z różnymi wykonawcami, w tym dyski solowe: „NAP” (2005), „Wolno” (2007), „Konkubinat” (2011) oraz „UP!” (2013). Przy okazji tego ostatniego mówił, że nie czuje się już młodzieniaszkiem, ale nie zamierza oglądać się do tyłu. Gitarzystę, którego przygoda z instrumentem zaczęła się już w wieku 12 lat, chociaż wtedy nawet nie planował kariery muzyka, zobaczymy w Płocku 9 stycznia.

Pomimo że jesienny cykl Alterstacji dobiegł już końca, POKiS postanowił zorganizować jej zimową miniedycję i zaprosił Arkadiusz Jakubika, niezapomnianego aspiranta Rysia z „13. posterunku”, czy też aktora kojarzonego z ról w „Domu złym”, „Drogówce” lub „Pod Mocnym Aniołem”. Jakubik od dawna udziela się jako wokalista w pięcioosobowej formacji „Dr Misio”, celującej w muzyce rockowej z tekstami Krzysztofa Vargi i poety Marcina Świetlickiego, który wcześniej współpracował także z innym aktorem, Bogusławem Lindą.

Przy pierwszym krążku niektórzy sądzili, że to jednorazowy aktorski wybryk. Płocki koncert odbędzie się jednak trzy miesiące po premierze kolejnego krążka zatytułowanego „Pogo”, z którego z pewnością zagrają kilka kawałków, podobnie jak utwór "Mentolowe papierosy".

Fot. POKiS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE