Reklama

Będzie sprzęt za blisko 2 miliony złotych

Opublikowano:
Autor:

Będzie sprzęt za blisko 2 miliony złotych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakup nowej aparatury medycznej dla szpitala na Winiarach będzie możliwy dzięki unijnemu dofinansowaniu. Co szczególnie istotne, sprzęt trafi na blok operacyjny i pozwoli na przeprowadzenie około 750 specjalistycznych badań w ciągu roku.

Zakup nowej aparatury medycznej dla szpitala wojewódzkiego będzie możliwy dzięki unijnemu dofinansowaniu. Co szczególnie istotne, sprzęt trafi na blok operacyjny i pozwoli na  przeprowadzenie około 750 specjalistycznych badań w ciągu roku.

Chodzi o 12 specjalistycznych urządzeń. Nowa aparatura ma umożliwić przebadanie nawet 5 tys. pacjentów. Stosowne umowy, jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, już podpisał dyrektor płockiego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, Stanisław Kwiatkowski oraz marszałek województwa, Adam Struzik. Dzięki złożonym podpisom placówka uzyskała dofinansowanie do zakupu na kwotę przeszło 1,6 mln zł, co jest niebagatelną częścią całej niezbędnej sumy, opiewającej na 1 mln 971 tys. zł.

Stara aparatura znajdująca się na bloku operacyjnym była już mocno wysłużona, a co za tym idzie, miewała rozmaite awarie. Teraz na blok już niedługo wjedzie nowiutki stół operacyjny do operowania osób z nadwagą. Pojawi się aparat do znieczulenia przy zabiegach i nowa lampa, a do tego zestawy laparoskopowe i artroskopowe służące do wykonywania zabiegów bez interwencji chirurgicznej. Już teraz wskazuje się na zalety zakupów, skrócony czas pobytu chorych na oddziale i przebiegu rekonwalescencji.

W 2014 roku przeprowadzono w szpitalu na Winiarach ponad 40 tys. hospitalizacji. Wykonano w tym czasie ponad 11 tys. zabiegów operacyjnych, wszczepiono 192 rozruszniki serca i przeprowadzono przeszło 1,2 mln badań laboratoryjnych.

Fot. UMWM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE