Reklama

Będzie się działo w centrum. Już w najbliższy weekend świętujemy

Opublikowano:
Autor:

Będzie się działo w centrum. Już w najbliższy weekend świętujemy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To nazwisko z pewnością zna każdy płocczanin, podobnie jak wiele osób kojarzy wers „Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku”. Autor tych słów jest patronem ulicy, która przechodzimy bądź przejeżdżamy niemal każdego dnia. Na jego cześć będzie święto z koncertami i pląsami, stoiskami wydawniczymi. Zostaje tylko trzymać kciuki za ładną pogodę.

To nazwisko z pewnością zna każdy płocczanin, podobnie jak wiele osób kojarzy wers „Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku”. Autor tych słów jest patronem ulicy, która przechodzimy bądź przejeżdżamy niemal każdego dnia. Na jego cześć będzie święto z koncertami i pląsami, stoiskami wydawniczymi. Zostaje tylko trzymać kciuki za ładną pogodę.  

Stanisław Jachowicz, jeden z najważniejszych polskich bajkopisarzy, działacz charytatywny i społecznik, pedagog. Pewnie nie każdy wie, że Jachowicz, chociaż mieszkał w Warszawie, to właśnie w Płocku wydał w 1824 roku w drukarni Karola Kuliga swoją pierwszą książkę "Bajki i opowieści". Tworzył bajki i opowieści dla dzieci, przy czym ta najbardziej popularna miała tytuł "Chory kotek". 

Święto ulicy Jachowicza odbędzie się już 16 września w godz. 14.00-16.00. To już drugie takie święto, po święcie ul. Rembielińskiego, przypominające i promujące patronów płockich ulic. W dodatku akurat Stanisław Jachowicz patronuje ulicy, przy której znajduje się budynek płockiego Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego. 

Artyści wystąpią na parkingu przed teatrem. Na początek płoccy aktorzy poczytają bajki. Nie zapomnijmy również, że w budynku teatru mieści się Studio Tańca Fame. Tancerze i tancerki zaprezentują swoje ulubione style, od hip-hopu, moden, jazz po taniec nowoczesny. Warto obejrzeć mieniący się od kolorów ich strojów występ Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” (potrwa od godz. 14.10 do 15.10). Z występami zapowiedziało się Studio Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Spółdzielczego Domu Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Płocku (godz. 15.15 – 15.30). Krystian Atlak, Isabel Przybyłowska i Julia Zych postarają się swoimi wykonaniami piosenek „Nie ma dni bez tygodnia”, „Choć masz mało lat', „Tamta dziewczyna”, „Bodzio” czy „Choć masz mało lat” oczarować słuchaczy tuż przed kolejnym występem tancerzy ze Studia Tańca Fame (do godz. 15.50).

Tuż przed godz. 16.00 czas na gościnny występ zespołu "Teraz My" Gminnego Ośrodka Kultury z Iłowa, a tuż po nich scenę przejmują uczniowie z Gimnazjum nr 6 („W świecie rad Pana Jachowicza”) czy też artyści z Zespołu śpiewaczego „Iłowiacy” z gminy Iłów. Jeszcze raz przed publicznością zaprezentują się wykonawcy ze Studia Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Spółdzielczego Domu Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Płocku. Tym razem będzie to Agnieszka Ciechomska, Emilia Góralczyk i Antosia Burdon. Po godz. 17.00 aktorzy z teatru ponownie poczytają bajki. Na zakończenie zabrzmią takie piosenki, jak "Milion gwiazd", "Wakacyjna miłość" i "Zapach ciszy" w wykonaniu piosenkarki, Mirosławy Brzozowskiej. Będzie też okazja do odwiedzenia stoisk wydawniczych Książnicy Płockiej, Księgarnio-Kawiarni „Czerwony Atrament” i stoiska SDK-u. Na tym ostatnim pojawią się prace plastyczne, za to najmłodsi staną się tygryskami albo innymi zwierzętami, prosząc wcześniej o pomalowanie twarzy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE