Reklama

Będzie rewolucja w pracy płockiego ZUS-u

Opublikowano:
Autor:

Będzie rewolucja w pracy płockiego ZUS-u - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakład Ubezpieczeń Społecznych dostępny 24 godziny na dobę. Nieprawdopodobne? A jednak. I to na dodatek w Płocku. Wszystko dzięki zainstalowanemu przy al. Piłsudskiego 2 B wielofunkcyjnemu urządzeniu nazywanemu zusomatem.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych dostępny 24 godziny na dobę. Nieprawdopodobne? A jednak. I to na dodatek w Płocku. Wszystko dzięki zainstalowanemu przy al. Piłsudskiego 2 B wielofunkcyjnemu urządzeniu nazywanemu zusomatem.

To komputer posiadający specjalne oprogramowanie, dwa dotykowe ekrany, klawiaturę, dwie drukarki, skaner, system głosowy oraz telefon umożliwiający bezpłatne połączenie z konsultantem Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS. Urządzenie zamontowane w budynku przy Al. Piłsudskiego 2 B ma być czynne przez siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Jak poinformowała Barbara Smardzewska-Czmiel, rzeczniczka prasowa płockiego oddziału ZUS, dzięki nowemu urządzeniu będzie można wypełnić dokumenty i przekazać je ZUS-owi za potwierdzeniem. I to zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej (skan).

Zusomat umożliwia również dostęp do indywidualnego profilu klienta dostępnego na Platformie Usług Elektronicznych oraz dostęp do strony internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki ulokowaniu drugiego monitora na odpowiedniej wysokości z urządzenia mogą korzystać również osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Zusomat, który został zainstalowany w Płocku jest trzecim tego typu urządzeniem. Wcześniej podobne zaczęły pracę w inspektoratach ZUS-u w Ciechanowie i Ostrołęce. Nowe urządzenie może okazać się niezwykle przydatne i w znaczący sposób przyczynić się do rozładowania kolejek. To doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które nie mogą, z powodu długich godzin pracy, osobiście załatwić swoich urzędowych spraw w ZUS-ie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE