Reklama

Będzie remont głównej ulicy Podolszyc

Opublikowano:
Autor:

Będzie remont głównej ulicy Podolszyc - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Udało się - do końca września dziurawa jak sito Armii Krajowej na Podolszycach Północ ma być jak nowa. Jej remont pochłonie kilka milionów złotych.

Udało się - do końca września dziurawa jak sito Armii Krajowej na Podolszycach Północ i Zielonym Jarze ma być jak nowa. Jej remont pochłonie kilka milionów złotych.

Armii Krajowej - główna ulica na dwóch osiedli czasy świetności ma już dawno za sobą. Po zimie cała jezdnia upstrzona jest dziurami, które ukryte pod rozległymi kałużami grożą utratą koła, bieżące łatanie też tworzy nierówności, a wyżłobienia i koleiny nie wpływają pozytywnie na komfort jazdy.

O remont wysłużonej nawierzchni od dawna dopominali się i mieszkańcy, i radni, zwłaszcza że w ubiegłym roku wyremontowano mniej zniszczoną Jana Pawła II na Podolszycach Południe.  Sęk w tym, że o ile na tę ostatnią bez przeszkód udało się uzyskać dofinansowanie z rządowego programu budowy tzw. schetynówek, o tyle w przypadku Armii Krajowj było ryzyko, że nic z tego nie wyjdzie.  Mieliśmy wprawdzie obietnicę finansowego wsparcia wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego , ale i tu nie było pewności, czy wojewoda słowa dotrzyma.

Najwyraźniej dotrzymał, bo pieniądze na Armii Krajowej musiały się znaleźć - Miejski Zarząd Dróg właśnie ogłosił przetarg na remont wysłużonej ulicy. I to na całej długości tej półpętli - od skrzyżowania przy Mazovii do skrzyżowania przy Panoramie i Wiśle na Zielonym jarze. Łącznie to ok. 2,5 km.

Razem z remontem przy ulicy ma się zmienić również organizacja ruchu. Powstaną m.in. nowe jednokierunkowe ścieżki rowerowe w jezdni, a nie jak do tej pory - na chodniku (od skrzyżowania przy Auchan do skrzyżowania z Grota-Roweckiego), a także wyspy rozdzielające ruch, dodatkowe lewoskręty (m.in. do skrętu w Żyzną czy Batalionu Parasol), barierki uniemożliwiające przechodzenie przez jezdnię nie po pasach. W zatokach mają też powstać nowe miejsca parkingowe.

Czas na składanie ofert przez wykonawców mija pod koniec maja, w czerwcu powinny zacząć się prace. Do końca września Armii Krajowej powinna być jak nowa.

Zgodnie z kosztorysem inwestorskim, przebudowa głównej ulicy Podolszyc pochłonie ok. 6 mln zł. Ile dokładnie, będzie zależało od wyników przetargu. Wiadomo już, że mimo wcześniejszych obaw  50 proc. tej sumy będzie pochodziło z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (ponieważ udało się zaoszczędzić przy przetargach, rząd zdecydował się na zwiększenie środków na realizację programu), tym samym Płock doczeka się trzeciej schetynówki (po ulicy Obrońców Płocka 1920 i Jana Pawła II).
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE