Reklama

Reklama

Będzie pomoc finansowa? Zdecydują radni na sesji

Opublikowano: wt, 26 wrz 2017 08:25
Autor:

Będzie pomoc finansowa? Zdecydują radni na sesji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminy Bulkowo, Staroźreby, Słubice i Bodzanów – wszystkie cztery gminy otrzymają pomoc finansową z powodu szkód, które powstały w wyniku sierpniowej nawałnicy. Warunek jest tylko jeden, najpierw radni muszą opowiedzieć się za tym w głosowaniu.

Reklama

Gminy Bulkowo, Staroźreby, Słubice i Bodzanów – wszystkie cztery gminy otrzymają pomoc finansową z powodu szkód, które powstały w wyniku sierpniowej nawałnicy. Warunek jest tylko jeden, najpierw radni muszą opowiedzieć się za tym w głosowaniu.

Radni na wtorkowej sesji w auli ratusza zdecydują o wsparciu finansowym dla czterech gmin, które poniosły straty w nawałnicy 10 sierpnia. Są już gotowe projekty uchwał. Przypomnijmy, że prezydent zobowiązał się wobec radnych do kontaktu z wójtami okolicznych gmin, aby poznać skalę zniszczeń i zarazem potrzeb finansowych, aby zaradzić zaistniałej sytuacji. Nie jest to również pierwsza taka pomoc. Na poprzedniej sesji zdecydowano również o wsparciu finansowym w wysokości 100 tys. zł dla gminy Mieleszyn w województwie wielkopolskim. 

[ZT]16389[/ZT]

Dla gminy Bulkowo pomoc finansowa miałaby wynieść 14,7 tys. zł z przeznaczeniem na zasiłki dla mieszkańców, którzy ponieśli straty materialne. Pomoc dla gminy Staroźreby będzie wyższa i wyniesie 25 tys. zł w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na naprawę szkód w mieniu komunalnym, o ile tak zdecydują miejscy radni. Także po 25 tys. zł na naprawę szkód w mieniu komunalnym przeznaczono dla gmin Słubice i Bodzanów. 

[ZT]16264[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.