Reklama

Będzie nowy parking przy Piłsudskiego

Opublikowano:
Autor:

Będzie nowy parking przy Piłsudskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do połowy września przed budynkiem po CKU, do którego po remoncie wprowadzą się urzędnicy niektórych oddziałów Ratusza, ma powstać nowy parking. Kiedy będziemy tam załatwiać urzędowe sprawy?

Do połowy września przed budynkiem po CKU, do którego po remoncie wprowadzą się urzędnicy niektórych oddziałów Ratusza, ma powstać nowy parking na 66 miejsc. Kiedy będziemy tam załatwiać urzędowe sprawy?

Miasto ogłosiło przetarg na budowę parkingu przy Piłsudskiego, przed budynkiem, z którego rok temu wyprowadziło się do Siedemdziesiątki Centrum Kształcenia Ustawicznego. Jak wiadomo, po gruntownym remoncie na Piłsudskiego ma się tam przenieść sześć komórek Urzędu Miasta, m.in. Oddział Komunikacji, Wydział spraw Obywatelskich czy Wydział Ewidencji. W sumie urzędować tam będzie ok. 100 pracowników Ratusza, będziemy tam m.in. rejestrowali auta, odbierali dowody osobiste itp.

Początkowo mówiło się, że remont będzie miał niewielki zakres, ograniczający się do adaptacji pomieszczeń szkolnych na potrzeby administracji publicznej. Potem okazało się, że koszty są niedoszacowane, prac trzeba będzie wykonać więcej i całość będzie kosztowała ok. 2 mln zł. Przetarg na remont wygrała firma Urbi Projekt Tośka z Pułtuska. Po liftingu budynek CKU ma być bardzo nowoczesny, funkcjonalny i przyjazny, ma nie zabraknąć w nim udogodnień dla klientów łącznie np. z kącikiem zabaw dla dzieci, przewijakiem czy dobrze działającym WiFi itp. Według dokumentacji przetargowej, prace powinny się zakończyć ma do końca listopada, wszyscy liczą na to, że krótko potem urzędnicy przeniosą się już do nowej siedziby. Z pewnością przeprowadzka nie będzie odwlekana w nieskończoność - urzędników przypili rozpoczynający się prawdopodobnie w przyszłym roku gruntowny remont Kazimierza Wielkiego - gdy się zacznie, do urzędu nie da się dojechać.

Budynek po CKU ma być jak nowy do 29 listopada, natomiast nowy parking z płyt ażurowych będzie gotowy wcześniej - do 20 września. Powstanie tam, gdzie teraz jest trawnik, trzeba więc będzie postarać się o wzmocnienie gruntu. Obędzie się za to bez wycinki drzew. Parking o powierzchni ponad 2 tys. m kw. będzie liczył 66 miejsc postojowych, w tym siedem dla niepełnosprawnych. Czy to wystarczy, skoro ma tam pracować ok. 100 osób, które też przecież będą pewnie przyjeżdżać do pracy samochodami? W Ratuszu zapewniają, że tak. - Dziś na parkingu wewnętrznym między Zduńską a Kazimierza Wielkiego parkuje ok. 35-40 plus około 20 aut stoi zazwyczaj pod Katolickim Radiem Płock - wylicza Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza. - Przy Piłsudskiego będzie ponad 70 miejsc - 66 na parkingu i kilka przed samym budynkiem. To wystarczy, by bez problemu swoje samochody mogli zostawić i urzędnicy, i interesanci.


Fot. Patryk Sieczkowski/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE