Reklama

Będzie nowe rondo. Pochłonie 2 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Będzie nowe rondo. Pochłonie 2 mln zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto i prywatny deweloper dogadali się w sprawie łącznika między Jachowicza a 3 Maja - wspólnie wybudują ulicę i rondo.

Miasto i prywatny deweloper dogadali się w sprawie łącznika między Jachowicza a 3 Maja - wspólnie wybudują ulicę i rondo.

O plany zapowiadanego od lat łącznika, dzięki któremu powstanie przebicie z 3 Maja do Jachowicza, upomniał się niedawno nasz czytelnik. Płocczanin dopytuje, czy aby budowa łącznika nie stanęła na niczym.

Ratusz ma dobre wieści - łącznik powstanie i to we współpracy z deweloperem. Jak już pisaliśmy, firma Omega stawia w tym rejonie blok z tarasami na dachu to właśnie ten prywatny inwestor dołoży się do budowy blisko 100-metrowego łącznika.

Jak zapowiada Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza, miasto z kolei weźmie na swoje barki budowę ronda na skrzyżowaniu łącznika będącego przedłużeniem ulicy 11 Listopada. Kosztorys zakłada, że skrzyżowanie z ruchem okrężnym w tym miejscu pochłonie nawet 2 mln zł z powodu potężnych prac w infrastrukturze, które trzeba będzie wykonać w tym miejscu (dadzą one początek planowanym tam pracom związanym z rozdziałem kanalizacji ogólnospławnej na deszczową i sanitarną). Już dziś wiadomo, że będą tam konieczne głębokie wykopy - to one właśnie generują tak wysokie koszty inwestycji. Sam łącznik to koszt rzędu ok. 300 tys. zł.

Postęp prac będzie zależał od dewelopera, ale ostrożnie można powiedzieć, że nowym łącznikiem i rondem prawdopodobnie pojedziemy na początku 2018 roku.

Miasto cieszy się z takiego obrotu sprawy, bo budowa łącznika znacznie poprawi sytuację w centrum miasta. Dziś zdarza się, że w godzinach szczytu wystarczy jeden samochód wyjeżdżający  z 3 Maja w lewo w Kilińskiego (w stronę Stanisławówki), by na długo zablokować całe skrzyżowanie. Gdy powstanie łącznik, kierowcy będą mieli alternatywę - będą mogli przejechać do ulicy 11 listopada do świateł. Budowa ronda i ulicy będzie też wstępem do przebudowy 3 Maja w zakresie kanalizacji.

W bloku, który buduje przy 3 Maja Omega, znajdzie się 57 mieszkań, najmniejsze będą miały powierzchnię 34 m kw.,  największe - 78 m kw. Na dachu będą tarasy, w podziemiach - garaże.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE