Reklama

Będzie nowa przedwyborcza koalicja. Jutro zostanie ogłoszona

Opublikowano:
Autor:

Będzie nowa przedwyborcza koalicja. Jutro zostanie ogłoszona - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na szczeblu krajowym powstała Zjednoczona Prawica, kiedy Prawo i Sprawiedliwość wybrało porozumienie z Solidarną Polską i Porozumieniem. Mamy też Platformę Obywatelską, która połączyła już siły z Nowoczesną i z członkami - na poziomie lokalnym - Stowarzyszenia Wolne Miasto Płock. Polskie Stronnictwo Ludowe, podobnie jak Kukiz'15, idzie do wyborów samodzielnie, natomiast lokalne struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej na razie zawiązały koalicję ze stowarzyszeniem TuMy. To nie koniec...

Na szczeblu krajowym powstała Zjednoczona Prawica, kiedy Prawo i Sprawiedliwość wybrało porozumienie z Solidarną Polską i Porozumieniem. Mamy też Platformę Obywatelską, która połączyła już siły z Nowoczesną i z członkami - na poziomie lokalnym - Stowarzyszenia Wolne Miasto Płock. Polskie Stronnictwo Ludowe, podobnie jak Kukiz'15, idzie do wyborów samodzielnie, natomiast lokalne struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej na razie zawiązały koalicję ze stowarzyszeniem TuMy. To nie koniec...

Dziś rano informowaliśmy, że są spore szanse na porozumienie przedwyborcze między  Sojuszem Lewicy Demokratycznej a nowym ugrupowaniem Zieloni. W partii Zieloni działają m.in. Marta Gajewska, Arkadiusz Gmurczyk czy Patryk Mieszkowicz. Z początku twierdzili, że rozpatrywali wiele możliwości, w tym start samodzielny i właśnie koalicję. Już wiadomo, że nie będą na listach PO.

Przypomnijmy, że według kalendarza wyborczego, na zgłoszenie list kandydatów na radnych komitety wyborcze mają czas do 16 września, do północy. Jednak, ponieważ 16 września to niedziela, listy będzie można zgłaszać jeszcze w poniedziałek 17 września. Także dziś, tyle że po południu, płockie koło partii Zieloni i SLD zaprosiło na zawarcie porozumienia w sprawie wspólnego startu do Rady Miasta Płocka z list komitetu SLD Lewica Razem, co ma nastąpić w piątek 14 września. Jednocześnie zostaną przedstawieni kandydaci poparci przez Radę Krajową Partii Zieloni.

Na listach SLD pojawią się m.in. takie nazwiska, które nie będą zaskoczeniem, czyli szefowej płockich struktur SLD, Litosławy Koper, radnego miejskiego Wojciecha Hetkowskiego, organizatora protestu "Stop dla kłamstw Orlenu" Łukasza Stawickiego, byłego wiceprezydenta Płocka Zygmunta Buraczyńskiego, Bartosza Leszczyńskiego ze stowarzyszenia TuMy, czy kojarzonego z księgarnio-kawiarnią "Czerwony Atrament" Krzysztofa Blinkiewicza. Pełne listy z podziałem na okręgi poznamy niebawem, najprawdopodobniej jeszcze w tym lub w przyszłym tygodniu.

[ZT]19598[/ZT]

[ZT]19844[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE