Reklama

Reklama

Będzie modernizacja kolejnej drogi w Płocku. Gdzie tym razem?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMP

Będzie modernizacja kolejnej drogi w Płocku. Gdzie tym razem? - Zdjęcie główne

foto UMP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczyna się budowa tzw. sięgacza, który leży między domkami jednorodzinnymi na jednym z płockich osiedli. - Inwestycja będzie doskonałym uzupełnieniem sieci dróg osiedlowych – przekonuje prezydent Andrzej Nowakowski.

Reklama

Prace drogowe prowadzone będą na ul. Cedrowej na osiedlu Borowiczki, a konkretniej po południowo-wschodniej stronie osiedla.  

Jak podają w urzędzie, znajduje się osiedle domów jednorodzinnych poprzecinane symetryczną siecią przecinających się ulic, jak np. Wiązowa, Cedrowa, Botaniczna, Jesionowa, czy Lipowa. 

- Siatkę tych osiedlowych połączeń "zamyka" na północy fragment ul. Cedrowej, która z jednej strony łączy się z ul. Borowicką, a z drugiej urywa zaułkiem bez przejazdu w kierunku ul. Wierzbowej – tłumaczy Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej Urzędu Miasta Płocka. - Droga ta jest utwardzona asfaltowym destruktem, pod którym znajduje się wodociąg oraz kanalizacja sanitarna. 

Modernizacja fragmentu ul. Cedrowej polegać będzie w pierwszej kolejności na usunięciu starej nawierzchni i przygotowaniu gruntu pod nową drogę wraz ze zjazdami na poszczególne posesje.  Następnie ułożona zostanie kanalizacja i rozbudowany zostanie wodociąg. 

Co być może najważniejsze w tej inwestycji, rozbudowa i modernizacja infrastruktury odbędzie się nie tylko na istniejącym odcinku Cedrowej, ale również na jej przedłużeniu do ul. Wierzbowej. 

Finalnie zbudowana zostanie dwukierunkowa jezdnia o długości 245 metrów oraz o szerokości 5,5 metra (z poszerzeniem na zakrętach). A także na ułożenie po obu stronach ulicy chodników (z kostki brukowej) o szerokości dwóch metrów oraz dojazdów do poszczególnych posesji i dość do furtek. Na Cedrowej pojawi się też nowe oświetlenie. 

Umowę na modernizację tej ulicy podpisano 10 stycznia. Od tego momentu wykonawca ma osiem miesięcy na zrealizowanie prac. Ich wartość to ponad 1,4 mln zł. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy