Reklama

Będzie kontrola antydopingowa przy Półmaratonie

Opublikowano:
Autor:

Będzie kontrola antydopingowa przy Półmaratonie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ten weekend Półmaraton Dwóch Mostów odbędzie się po raz piąty. Sprawdzono prognozę pogody. Aby zawodnicy nie biegli w największym skwarze, linię startową przekroczą wcześniej. Po raz pierwszy niektórych czeka kontrola antydopingowa.

W ten weekend Półmaraton Dwóch Mostów odbędzie się po raz piąty. Sprawdzono prognozę pogody. Aby zawodnicy nie biegli w największym skwarze, linię startową przekroczą wcześniej. Po raz pierwszy niektórych czeka kontrola antydopingowa.

W Półmaratonie Dwóch Mostów weźmie udział 700 zawodników, w tym oczywiście z naszego kraju, także z Kenii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Białorusi, Belgii i Czech. Limit zgłoszeń zostanie przekroczony dopiero wówczas, kiedy będzie ich ponad tysiąc osób. Jeszcze śmiało można wysłać zgłoszenie do czwartku, do godziny 12.00. Potem będzie już za późno, aby wnieść opłatę startową wynoszącą 80 zł.

Zawodnicy, którzy 11 września dobiegną do mety i zajmą pierwsze trzy najlepsze lokaty, zostaną poddani kontroli antydopingowej. Na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Andrzej Nowakowski wyjaśniał, że wynika to wyłącznie z dbałości o uczciwą rywalizację.

Na trasie pojawi się sześć punktów z wodą (na dystansach: 5 km, 6 km, 7, 5 km, 15 km, 16 km, 17, 5 km i na mecie). Przewidziano trzy kurtyny wodne.

Po odbiór pakietów startowych należy udać się do biura zawodów w Małachowiance. Taka możliwość będzie od soboty, 10 września (w godzinach 16.00 – 20.00), a następnie już w dniu zawodów od godziny 6.00 do 8.00 rano. Na jednego zawodnika przypada koszulka, czapka, worek sportowy, ręcznik z logiem biegu, a dla najwytrwalszych, którzy dotrą do końca biegu, także pamiątkowy medal. Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe. Prezydent zapewniał, że dla niego każdy, kto da sobie rade z niełatwą trasą i z upałem, dla niego już jest zwycięzcą. W tym roku nie pobiegnie z powodu kontuzji.

Nie zastawiajcie ulicy samochodami

Zawodników nieodpłatnie dowiozą i zabiorą także ze starówki po zawodach autobusy Komunikacji Miejskiej. Do bezpłatnego kursu uprawnia numer startowy. Również w tym roku przy ratuszu stanie telebim, aby każdy mógł obserwować biegaczy w czasie Półmaratonu Dwóch Mostów. Trasa zaczyna się na starówce, przebiega wzdłuż Wisły i po dwóch mostach. Start o godzinie 8.30. 

W związku z organizacją Półmaratonu na ulicach Płocka można spodziewać się utrudnień, łącznie z zamykaniem ulic na trasie biegu - od Małachowskiego przez Teatralną,  pl. Narutowicza, Mostową i po pętli: Most im. Legionów Piłsudskiego - Kolejowa – Rondo Lajourdie – wał przeciwpowodziowy – Most Solidarności (ścieżka rowerowa)  – Grabówka – Norbertańska – Mostowa - (2 okrążenia), Plac Narutowicza, Teatralna, Małachowskiego – Meta - Stary Rynek. Utrudnienia mogą występować w godzinach od ok. 7.30 do mniej więcej 12.30. 

- Apelujemy również do kierowców o nieparkowanie swoich aut na ulicy Małachowskiego i na Starym Rynku od godz. 18.00 już w sobotę 10 września - prosi Ratusz. - W niedzielę 11 września zalecamy przeprawę na drugą stronę Wisły Mostem Solidarności.

Konferencja prasowa na temat piątek edycji imprezy biegowej, fot. UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE