Reklama

Będzie jubileuszowa nagroda dla pracowników Orlenu?

Opublikowano:
Autor:

Będzie jubileuszowa nagroda dla pracowników Orlenu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek, 19 lutego odbędzie się spotkanie dotyczące negocjacji płacowych w PKN Orlen, natomiast kolejne - jeszcze w lutym - odbędą się w Basell Orlen Polyolefins, Centrum Medyczne Medica, Orlen Ochrona i w marcu w EnergoRem Płock.

We wtorek, 19 lutego odbędzie się spotkanie dotyczące negocjacji płacowych w PKN Orlen, natomiast kolejne - jeszcze w lutym - odbędą się w Basell Orlen Polyolefins, Centrum Medycznym Medica, Orlen Ochrona i w marcu w EnergoRem Płock.

Dzisiejsze spotkanie to właściwie domknięcie spraw finansowych, ponieważ już w grudniu 2018 r. osiągnięto porozumienie, zgodnie z którym przewidziano 250 zł brutto podwyżki dla pracowników PKN Orlen zatrudnionych w niższych kategoriach zaszeregowania (od I do VI) oraz jednorazowe rekompensaty w wysokości 2,1 tys. zł dla pracowników zatrudnionych w kategoriach VII-VIII. Nie dotyczyło to zatem pracowników na wyższych szczeblach i kadry zarządzającej. Jednocześnie trwały rozmowy w zakresie Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Do najistotniejszych uzgodnień zaliczono: rozszerzenie ścieżek kariery m. in. poprzez dodanie nowych stanowisk w obszarach produkcji, wsparcia produkcji i straży pożarnej, podniesienie minimalnych i maksymalnych widełek płac czy wprowadzenie nowych stanowisk traderów, zajmujących się transakcjami na giełdach towarowych i finansowych. – Wypracowane nowe warunki są optymalne z punktu widzenia finansów i rozwoju. Jestem przekonany, że zmiany będą miały istotny wpływ na realizację naszej strategii biznesowej –  komentował wówczas prezes zarządu PKN Orlen, Daniel Obajtek. – Umożliwią bowiem wzrost zaangażowania pracowników, osiąganie przez nich odpowiednich kompetencji, wiedzy i umiejętności. Przyczynią się też do pozyskania i utrzymania odpowiednich pracowników w obszarach, w których się rozwijamy. Liczę, że  nowe zasady zarówno w zakresie  ZUZP, jak i wzrostu wynagrodzeń w 2019 r. zostaną pozytywnie odebrane przez pracowników.

Dlaczego to jednak nie koniec? Henryk Kleczkowski, przewodniczący "Solidarności" w grupie kapitałowej PKN Orlen, wyjaśniał w rozmowie z ISB News, że pozostała do ustalenia kwestia nagród rocznych. W minionym roku była to to dwukrotna kwota 1 tys. 750 zł dla każdego pracownika. Także i w 2019 r. liczą na podobne nagrody, a także na jedną dodatkową z okazji 20-lecia spółki. Przypomnijmy, że maju 1998 r. Rada Ministrów podjęła decyzję o utworzeniu narodowego koncernu naftowego z połączenia Centrali Produktów Naftowych CPN S.A. i Petrochemii Płock S.A. Polski Koncern Naftowy S.A. został formalnie utworzony 7 września 1999 r. Dodajmy też, że miniony rok okazał się korzystny dla PKN Orlen. Koncern osiągnął przychody na poziomie 110 mld zł, czyli o 15 proc. wyższe w stosunku do roku poprzedniego, przy rekordowym poziomie przerobu ropy oraz sprzedaży. Zyski sięgały ponad 8 mld złotych. 

Związkowcy w mediach społecznościowych poinformowali dodatkowo, że tegoroczne obchody Dnia Chemika odbędą się w dniach 8 – 9 czerwca 2019 roku. Pierwszy dzień ma być świętem pracowników i ich rodzin, z kolei drugi dzień będzie otwarty dla wszystkich płocczan.

[ZT]21415[/ZT]

[ZT]21040[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE