Reklama

Będzie akcja rejestracji dawców szpiku. Każdy może się zapisać

Opublikowano:
Autor:

Będzie akcja rejestracji dawców szpiku. Każdy może się zapisać - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarejestrowanie w bazie dawców szpiku możne oznaczać, że w przyszłości będziemy mogli uratować komuś życie. Kto wie, może kiedyś to my będziemy potrzebować takiej pomocy? Akcja rejestracji potencjalnych dawców zostanie przeprowadzona w gmachu politechniki.

Zarejestrowanie w bazie dawców szpiku możne oznaczać, że w przyszłości będziemy mogli uratować komuś życie. Kto wie, może kiedyś to my będziemy potrzebować takiej pomocy? Akcja rejestracji potencjalnych dawców zostanie przeprowadzona w gmachu politechniki.

Akcja zostanie przeprowadzona 1 i 2 czerwca w godzinach 9:00-15:00 w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej filii w Płocku. W bazie genetycznych bliźniaków będzie mógł zarejestrować się każdy w wieku 18-55 lat. Trzeba tylko być zdrowym i nie mieć zbyt dużej nadwagi. 

Sam proces rejestracji zajmuje tylko chwilę. Polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Trzeba mieć przy sobie także dowód tożsamości.

Jeśli okaże się, że nasz kod genetyczny będzie zgadzał się kodem chorego, będzie szansa na uratowanie komuś życia. Zgłaszającemu zajmie to zaledwie kilka minut, a być może innej osobie podarujemy to, co najcenniejsze. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE