Reklama

Będą remontować ulicę. Sprawdźcie którą

Opublikowano:
Autor:

Będą remontować ulicę. Sprawdźcie którą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od najbliższego poniedziałku, 14 lipca Miejski Zarząd Dróg rozpoczyna realizację kolejnej inwestycji. Tym razem remont czeka ulicę Kossobudzkiego i potrwa do końca wakacji. MZD już teraz apeluje do kierowców, aby parkowali swoje auta w taki sposób, by nie utrudniały w żaden sposób zaplanowanych w tym rejonie prac.

Od najbliższego poniedziałku, 14 lipca Miejski Zarząd Dróg rozpoczyna realizację kolejnej inwestycji. Tym razem remont czeka ulicę Kossobudzkiego i potrwa do końca wakacji. MZD już teraz apeluje do kierowców, aby parkowali swoje auta w taki sposób, by nie utrudniały w żaden sposób zaplanowanych w tym rejonie prac.

 

W poniedziałek zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu, o czym poinformują rozstawione tam z chwilą rozpoczęcia remontu odpowiednie znaki. Jak właśnie poinformował Ratusz, wpierw zaplanowano roboty rozbiórkowe włazów i wpustów ulicznych, natomiast frezowanie nawierzchni asfaltowej rozpocznie się w dniach 16-17 lipca. Jednocześnie będą prowadzone prace konserwacyjno-naprawcze na studniach i sieci kanalizacji deszczowej.

Remont obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Rembielińskiego do bramy wjazdowej szkoły. Dzięki temu zyskamy nową nawierzchnię nie tylko na samej jezdni, ale także w zatoczce parkingowej, o łącznej powierzchni 2 440 m2. Zostaną także naprawione i wyregulowane studzienki i wpusty kanalizacji deszczowej.

Inwestycję podzielono na pięć etapów. Sam remont jezdni będzie się odbywał na całej jej długości, ale drogowcy zamierzają najpierw wyremontować lewą stronę ulicy patrząc od strony ul. Rembielińskiego, aby w tym czasie mieszkańcy mogli korzystać z prawej części i zlokalizowanego tam parkingu. Kiedy przystąpią do remontu po prawej stronie, parking ma zostać częściowo wyłączony z użytkowania. Przerwa nastąpi dopiero po wykonaniu prac asfaltowych, co oznacza, że w tym czasie mieszkańcy będą mogli ponownie skorzystać z całej ulicy. Wykonanie oznakowania poziomego jezdni zaplanowano na ostatni tydzień sierpnia. Wówczas powstaną przejście dla pieszych i koperty dla aut należących do osób niepełnosprawnych.

Termin zakończenia inwestycji, której wykonawcą będzie firma LUMET z Płocka, to 31 sierpnia. Koszt remontu ul. Kossobudzkiego wyniesie około 180 tys. zł brutto.

Fot. UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE