Reklama

Będą nowe tory na Radziwiu. Płocczanie spotkali się z przedstawicielami PKP PLK

Opublikowano:
Autor:

Będą nowe tory na Radziwiu. Płocczanie spotkali się z przedstawicielami PKP PLK - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy lewobrzeżnej części Płocka spotkali się z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe. Władze spółki zapowiedziały wymianę dotychczas funkcjonujących torów na bezstykowe. Dzięki temu pociągi kursować będą nie tylko bezpieczniej, ale przede wszystkim ciszej.

Mieszkańcy lewobrzeżnej części Płocka spotkali się z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe. Władze spółki zapowiedziały wymianę dotychczas funkcjonujących torów na bezstykowe. Dzięki temu pociągi kursować będą nie tylko bezpieczniej, ale przede wszystkim ciszej.

Mieszkańcy Radziwia od lat uskarżali się na uciążliwości związane z hałasem oraz z drganiami podczas przejazdu pociągów wzdłuż osiedla. Dzięki inicjatywie senatora Marka Martynowskiego, ministra Macieja Małeckiego oraz radnej Wioletty Kulpy z Prawa i Sprawiedliwości w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów mieszkańcy Radziwia spotkali się z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe. Informację w tej sprawie podała na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych Wioletta Kulpa.

Spotkanie dotyczyło możliwości wymiany torów i zamontowania urządzeń, które ograniczyłyby hałas. Spółka zobowiązała się do wymiany szyn na bezstykowe. Dzięki temu pociągi będą jeździć ciszej i bezpieczniej. Prace remontowe obejmować mają torowisko biegnące wzdłuż domów jednorodzinnych na Radziwiu, a także sześćset metrowy most na Wiśle. PKP PLK zapowiada również montaż urządzeń ograniczających hałas.

Prace powinny rozpocząć się 7 maja, a zakończyć około 30 czerwca. W tym czasie ruch kolejowy na linii, która łączy Płock z Kutnem, zostanie czasowo wstrzymany. Koleje Mazowieckie uruchomią zastępczy transport autobusowy. Wartość inwestycji, która realizowana będzie z własnych środków PKP PLK, szacowana jest na niespełna 20 milionów złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE