Reklama

Reklama

Będą duże zmiany w urzędach pracy? Tak zapowiada wiceminister

Opublikowano: 17 listopada 2017 12:51
Autor:

Będą duże zmiany w urzędach pracy? Tak zapowiada wiceminister - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmiany w urzędach pracy, które wprowadzono w 2014 roku, odejdą do lamusa jeszcze w tej kadencji rządu? W świetle zapowiedzi sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Stanisława Szweda tak się właśnie stanie.

Reklama

Zmiany w urzędach pracy, które wprowadzono w 2014 roku, odejdą do lamusa jeszcze w tej kadencji rządu? W świetle zapowiedzi sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Stanisława Szweda tak się właśnie stanie.

Każdy, kto kiedykolwiek próbował szukać pracy za pośrednictwem urzędu pracy, z pewnością poznał też zasady, jakie wprowadzono kilka lat temu. Chodzi o tzw. profilowanie bezrobotnych, z którego Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce zrezygnować. Stanisław Szwed zapowiedział w Nysie, gdzie spotkał się z dyrektorami tamtejszych urzędów pracy, również likwidację limitów wiekowych przy realizowanych programach aktywizujących osoby bez pracy zarejestrowane w urzędzie. Teraz przykładowo 29-latek poszukujący zatrudnienia nie może skorzystać z programu, który z założenia dedykowany jest wyłącznie osobom od 30 roku życia. W dalszym ciągu ma być podtrzymane dofinansowanie do aktywizacji osób długotrwale bezrobotnych. Według danych ministerstwa to nawet 60 proc. osób zarejestrowanych w urzędach pracy.

Rozpatrywane są nowe rozwiązania, jak wydłużenia wsparcia dla pracodawcy, ale też coś za coś, ponieważ gwarancja zatrudnienia powinna być, jak dodał wiceminister, dłuższa. Zdaje sobie sprawę, że wciąż brakuje rozwiązania dla innego problemu, osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy dla ubezpieczenia zdrowotnego. Stwierdził, że to nawet 30 proc. osób, które są w nich zarejestrowane. Jego zdaniem ten problem to zadanie na kolejną kadencję rządu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (15)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.