Reklama

Będą chodzić po domach i... obcinać włosy

Opublikowano:
Autor:

Będą chodzić po domach i... obcinać włosy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki Wolontariat podsumował niemal dwuletnią akcję zbierania plastikowych nakrętek, a teraz wdraża kolejny pomysł. Z nowej fryzury wykonanej przez wolontariuszy skorzystają osoby niepełnosprawne oraz seniorzy i, co najistotniejsze, nie będą musieli wcale wychodzić z domu.

Płocki Wolontariat podsumował niemal dwuletnią akcję zbierania plastikowych nakrętek, a teraz wdraża kolejny pomysł. Z nowej fryzury wykonanej przez wolontariuszy skorzystają osoby niepełnosprawne oraz seniorzy i, co najistotniejsze, nie będą musieli wcale wychodzić z domu.

Akcja „Serdeczne cięcie” to wyjście naprzeciw osobom, które mają utrudniony dostęp do usług fryzjerskich z racji wieku czy stanu zdrowia. Ci wolontariusze, którzy mają doświadczenie z obchodzeniem się z nożyczkami i innymi akcesoriami fryzjerskimi, zamierzają teraz odwiedzać w domu osoby starsze i niepełnosprawne i strzyc im włosy. Zabiorą ze sobą towarzystwo w postaci młodych adeptów, uczniów Zespołu Szkół Zawodowych, dopiero przygotowujących się do zawodu.

Aby skorzystać z takiej możliwości, należy najpierw krótko opisać swoją sytuację życiową, podać adres zamieszkania i telefon kontaktowy. Dane można dostarczyć osobiście, nadesłać pocztą elektroniczną na adres lub pocztą: Pełnomocnik ds. Wolontariatu, Pl. Stary Rynek 1, 09-400 Płock.

Ponadto Płocki Wolontariat przez blisko dwa lata, począwszy od września 2012 roku aż do czerwca 2014 roku, wytrwale zbierał plastikowe nakrętki wśród płocczan, dzięki czemu w II edycji akcji „Nakręć się” zebrano prawie 15 tys. zł. Kwota została przekazana na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Ich Rodzinom „Silni Razem”. Rozpoczęła się już kolejna edycja. Pojemniki ponownie poznamy po logo „Nakręć się”.

fot. siedziba wolontariuszy na ul. Tumskiej, Płockie Centrum Wolontariatu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE