Reklama

Bat na śmiecących? Na Radziwiu chcą fotopułapki

Opublikowano:
Autor:

Bat na śmiecących? Na Radziwiu chcą fotopułapki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kamery leśne, czyli tzw. fotopułapki mają być sposobem na osoby zaśmiecające tereny zielone. Chodzi o osiedle Radziwie, w obrębie Zielonej, Teligi i Kapitańskiej. To nie jest jego pierwsza inicjatywa mająca poprawić stan czystości lasów na tym obszarze.

Kamery leśne, czyli tzw. fotopułapki mają być sposobem na osoby zaśmiecające tereny zielone. Chodzi o osiedle Radziwie, w obrębie: Zielonej, Teligi i Kapitańskiej. To nie jest jego pierwsza inicjatywa mająca poprawić stan czystości lasów na tym obszarze.

Interpelację w tej sprawie złożył radny Tomasz Kominek.

- Urządzenia te będą bardzo pomocne przy identyfikacji osób, które wyrzucają odpady do lasu czy w miejsca, które nie są do tego przeznaczone - argumentuje radny.

Fotopułapka to kamera lub aparat. To sprzęt, który został sprzężony z czujnikiem ruchu, stosowanym przy montażu urządzeń alarmowych. Doskonale sprawdza się, zarówno w dzień, jak i w nocy, wykorzystując promieniowanie podczerwone. 

- Proponuję rozważyć zakup kamer wyposażonych w panele słoneczne – podkreśla T. Kominek.

A skąd właściwie wziął się ten pomysł? Otóż po pierwszej interpelacji, w której radny zwrócił się do Urzędu Miasta Płocka o zajęcie się sprawą nagromadzonych odpadów komunalnych w lasach wokół os. Radziwia, udało się doprowadzić do oczyszczenie tego terenu. Mimo wszystko działania te okazały się jedynie kroplą w morzu potrzeb. Wielu mieszkańców poprosiło o kolejne interwencje. Stąd pojawił się pomysł, by działać prewencyjnie. Nie dopuszczać do tego, by na oczyszczonym terenie znowu było jak poprzednio.

- Jak się okazuje, fotopułapkę można kupić już za 2 tysiące - mówi radny. -  Dobrze by było, aby UMP zakupił pięć  takich urządzeń, by straż miejska mogła je ulokować w newralgicznych miejscach.

Co ma być prawdziwą blokadą dla zaśmiecania - wstyd czy kara, a może jedno i drugie?

- Podejmujmy prewencyjne działania, by trochę to niektórych ludzi przystopowało przed bezmyślnym wyrzucaniem śmieci do lasu, bo to nie oszukujmy się, to wciąż duży problem - dodaje radny. - I jak dla mnie, niezrozumiały. Kilka miesięcy temu na obszarze starej mleczarni otworzyliśmy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jadąc do lasu, nawet jak się jest totalnym ignorantem, można tam zawieźć śmieci, a nie zostawiać gdzie popadnie.

Jak do propozycji radnego odniesie prezydent? O odpowiedzi poinformujemy na naszych łamach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE