Reklama

Bardzo ważne osobistości w płockim ZOO

Opublikowano:
Autor:

Bardzo ważne osobistości w płockim ZOO - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To jedyny dzień w roku, kiedy dzieci przewlekle chore oraz niepełnosprawne oraz ich rodziny są traktowane jak bardzo ważne osobistości w ogrodach zoologicznych całego świata. Również w Płocku.

To jedyny dzień w roku, kiedy dzieci przewlekle chore oraz niepełnosprawne oraz ich rodziny są traktowane jak bardzo ważne osobistości w ogrodach zoologicznych całego świata. Również w Płocku.

„Dreamnight at the ZOO” to światowa akcja organizowana przez ogrody zoologiczne tego samego dnia. Płock przyłączył się do tej niezwykłej akcji w 2005 roku.

W ten jeden, całkiem szczególny wieczór dzieci chore i niepełnosprawne są traktowane jak prawdziwe VIP-y. Mają możliwość dokładnego przyjrzenia się zwierzętom, które właśnie układają się do snu, zajrzenia na zaplecze (zwyczajowo niedostępne dla zwiedzających). Mogą też niektóre zwierzęta oglądać z bardzo bliska, a nawet je pogłaskać.

To jednak nie koniec atrakcji. Specjalnie z myślą o uczestnikach Wieczoru Marzeń pracownicy płockiego ZOO przygotują piknik na terenie Grzybka. Podczas jego trwania przewidziane są występy na scenie, pokazy i konkursy. I – jak to na pikniku bywa – poczęstunek dla wszystkich.

Tegoroczny Wieczór Marzeń odbędzie się w piątek 7 czerwca w godzinach 18-22. Indywidualne zgłoszenia dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych, które nie są zrzeszone w żadnej organizacji, można przesłać na adres e-mail: aleksandra.kujawa@zoo.plock.pl lub fax: (24) 366 05 13 najpóźniej do dnia 16 maja 2013 r. W ciągu kilku dni ZOO dostarczy imienne zaproszenia na Wieczór Marzeń.

Tegoroczna impreza jest organizowana we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku, które na ten cel otrzymało grant z Funduszu Grantowego dla Płocka. Organizację Wieczoru Marzeń wspierają również Biuro Rzecznika Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Płocka, Muniserwis, Zespół Szkół Technicznych 70, MDK i POKIS.

Organizatorzy planują wiele atrakcji, wśród których znajdą się maskotka Lew Honorek oraz miasteczko wojskowe. Będzie również możliwość obejrzenia radiowozu od środka. Wszystko dzięki straży miejskiej. Dzięki płockim motocyklistom uczestnicy Wieczoru Marzeń będą mogli przejechać się na ryczących jednośladach. Plany obejmują również malowanie na sztalugach, występy dzieci z MDK, cheerleaderek i iluzjonisty, a przede wszystkim klaunów i szczudlarzy. Będzie również puszczanie baniek mydlanych i malowanie buzi. Oczywiście, to nie są wszystkie punkty programu. Pozostałe to jednak niespodzianki, których organizatorzy nie zamierzają na razie ujawniać.


Fot. Archiwum ZOO

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE