Reklama

Bard polskiej prawicy. Z gitarą o Wyklętych

Opublikowano:
Autor:

Bard polskiej prawicy. Z gitarą o Wyklętych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Leszek Czajkowski wystąpi dziś na Politechnice z koncertem poświęconym żołnierzom wyklętym. Ten piosenkarz i publicysta, nawiązujący w swej twórczości w sposób bardzo bliski w wydźwięku lirycznym i muzycznym do nieodżałowanego poety Jacka Kaczmarskiego, określany jest mianem „barda polskiej prawicy

Leszek Czajkowski wystąpi dziś na Politechnice z koncertem poświęconym żołnierzom wyklętym. Ten piosenkarz i publicysta, nawiązujący w swej twórczości w sposób bardzo bliski w wydźwięku lirycznym i muzycznym do nieodżałowanego poety Jacka Kaczmarskiego, określany jest mianem „barda polskiej prawicy”.

Artysta tworzy przede wszystkim poezję polityczną, którą publikował w wielu pismach i zebrał w książce "Polska to nie Unia". Reprezentuje nurt tzw. piosenki autorskiej, czyli w całości stworzonej przez jedną osobę, zarówno w warstwie kompozycyjnej, jak i wykonawczej. Jako pracownik Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, w 2008 roku został odznaczony przez Lecha Kaczyńskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz środowisk kombatanckich.

Dzisiejszy koncert ma być w całości poświęcony żołnierzom wyklętym, którzy na przekór tragicznej sytuacji, w której znalazł się nasz kraj po II wojnie światowej wytrwali w swej beznadziejnej walce o wolność do końca. Chociaż koniec ten stanowił zwykle pluton egzekucyjny z ręki żołnierzy sowieckich lub ubranych w polski mundur ubeków, gorliwie służących okupantowi z czerwoną gwiazdą. W najlepszym razie była to śmierć spowodowana wycieńczeniem i torturami w więzieniach NKWD. Koncert Leszka Czajkowskiego odbędzie się na dwa tygodnie przed 1 marca,, czyli Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Organizatorami koncertu są Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego, Klub Gazety Polskiej, oraz Prawo i Sprawiedliwość.

Koncert rozpocznie się o 18.00 w auli Politechniki przy Jachowicza 2. Wstęp jest bezpłatny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE