Reklama

Badają płocką wodę, czy nadaje się do spożycia. Są następne wyniki badań

Opublikowano:
Autor:

Badają płocką wodę, czy nadaje się do spożycia. Są następne wyniki badań - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z awarią układu przesyłowego ścieków na terenie m.st. Warszawy wzmożono kontrolę jakości wody. Kolejne próbki poddano badaniom celem sprawdzenia czy woda nadaje się do spożycia przez mieszkańców.

W związku z awarią układu przesyłowego ścieków na terenie m.st. Warszawy wzmożono kontrolę jakości wody. Kolejne próbki poddano badaniom celem sprawdzenia czy woda nadaje się do spożycia przez mieszkańców.

Na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Płocku opublikowano dziś komunikat w sprawie jakości wody:

– Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płocku zawiadamia, że Wyniki badań laboratoryjnych próbek wody pobranych do badań kontrolnych w punktach monitoringowych zlokalizowanych na sieci wodociągowej wodociągu Płock w dniach 29., 30., i 31. 08. 2019r. wykazały brak przekroczeń wartości normatywnych oznaczanych parametrów – woda w sieci wodociągu płockiego spełnia wymagania dla wody do spożycia przez ludzi określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 07 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294). Woda jest przydatna do picia bez ograniczeń.

PPIS w Płocku zaleca niekorzystanie z wód Wisły w celach rekreacyjnych, do połowu ryb, pojenia zwierząt gospodarskich, podlewania upraw.

Wyniki badań są również dostępne na stronie internetowej Wodociągów Płockich.

Przypomnijmy, że we wtorek 27 sierpnia w Warszawie doszło do awarii kolektora przesyłającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". Zdecydowano się na skierowanie nieczystości do kolektor rezerwowego, który z kolei przestał funkcjonować w środę. Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o zrzucie nieczystości do Wisły. W piątek problem zaczął dotyczyć również płocczan.

Podjęto kroki zaradcze. Zdecydowano o budowie mostu pontonowego na Wiśle. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie poinformowało, że do Warszawy dotarły już pierwsze części rurociągu, który zostanie ułożony na moście pontonowym na Wiśle, aby przerwać zrzut ścieków do rzeki i transportować je do oczyszczalni "Czajka". Trwa akcja zatrzymania zrzutu ścieków do Wisły. Tzw. bypass ma składać się z z dwóch nitek rur o łącznej długości 2200 m.

W sobotę rozpoczęto proces ozonowania ścieków tuż przed wpuszczeniem ich do rzeki, aby w wodzie było mniej bakterii, za to więcej tlenu.

[ZT]23326[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE