Reklama

Aż 11 spowalniaczy na dwóch ulicach [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Aż 11 spowalniaczy na dwóch ulicach [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyły prace związane z budową podwyższonych przejść dla pieszych na ulicach Piaska i Gierzyńskiego, czyli tam gdzie nie brakuje przechodniów śpieszących do szkoły albo do sklepów w pawilonach na Międzytorzu.

Ruszyły prace związane z budową podwyższonych przejść dla pieszych na ulicach Piaska i Gierzyńskiego, czyli tam gdzie nie brakuje przechodniów śpieszących do szkoły albo do sklepów w pawilonach na Międzytorzu.

O powstanie spowalniających ruch przejść dla pieszych podobnych do tzw. miasteczek holenderskich od dawna dopominali się mieszkańcy Międzytorza. Ruch samochodowy dawał się we znaki zwłaszcza w centrum osiedla, czyli w rejonie ulicy Gierzyńskiego (w charakterystycznym skupisku pawilonów przy tej ulicy mieszczą się m.in. sklepy, a także siedziba spółdzielni mieszkaniowej, w tej części osiedla jest też przedszkole i żłobek) ,  a także Piaska, przy której znajduje się szkoła. Z drugiej strony również  ruch samochodowy na tych ulicach jest niemały, a kierowcy - zwłaszcza w ostatnich latach, gdy wylano nowy, porządny asfalt - nie zawsze jeżdżą przepisowo. Mieszkańcy nieraz byli świadkami, że auta gnały tamtędy na łeb na szyję.

Teraz doczekali sposobu na pędzących kierowców - ruszyły prace związane z budową  aż 11 wyniesionych na progach najazdowych przejść podobnych tych, które ustawiono przy Pernie czy też przy Sikorskiego. Elementy zwalniające pojawią się na najbardziej ruchliwych uliczkach osiedlowych. - Pięć takich przejść powstanie przy Gierzyńskiego, a sześć przy Piaska. - zapowiada Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza.

Wyniesione przejścia dla pieszych będą wykonane z kostki brukowej, wszystkie będą miały podobną długość - ok. 7 m.

- To rozwiązanie, które spowolni ruch samochodów, a jednocześnie nie niszczy zawieszenia samochodów - podkreśla Konrad Kozłowski.

Muniserwis, który wykonuje prace na zlecenie drogowców, zaczął od strony Lachmana. Całość ma się zakończyć do 31 października, ale patrząc na postęp prac, można przypuszczać, że przejścia powstaną wcześniej.

Kolejne są planowane również na innych osiedlach, m.in. przy Słonecznej i Południowej.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE