Reklama

Awaria w warszawskiej oczyszczalni ścieków. Nieczystości płyną do Płocka

Opublikowano:
Autor:

Awaria w warszawskiej oczyszczalni ścieków. Nieczystości płyną do Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W stolicy doszło do awarii kolektora ściekowego, który przesyłał ścieki z lewobrzeżnej części Warszawy do oczyszczalni. W Warszawie zdecydowali o "kontrolowanym spuszczeniu ścieków do Wisły", a nieczystości płyną teraz do Płocka. Jakie to będzie miało skutki?

W stolicy doszło do awarii kolektora ściekowego, który przesyłał ścieki z lewobrzeżnej części Warszawy do oczyszczalni. W Warszawie zdecydowali o "kontrolowanym spuszczeniu ścieków do Wisły", a nieczystości płyną teraz do Płocka. Jakie to będzie miało skutki? 

Jak poinformował na briefingu prasowym prezydent Warszawy, nieczystości zostały spuszczone do Wisły poniżej ujęć wody w stolicy i płyną w dół rzeki.  Jak oceniają służby, ścieki dotrą do Płocka za ok. 50 godzin. - To pierwsza miejscowość, w której mamy tego typu ujęcia wody - mówił Rafał Trzaskowski. 

- Wróciliśmy do sytuacji sprzed roku 2012, kiedy to ścieki z tej części Warszawy były odprowadzane do Wisły - mówił prezydent Warszawy. - Odbył się sztab kryzysowy, żeby rozmawiać o sytuacji i współpracować z odpowiedzialnymi służbami. Były także służby wojewody, żeby móc ocenić wszystkie możliwe skutki awarii. Trwa ich ocena. Rurociąg trzeba było oczyścić, żeby do niego wejść i zobaczyć, jak poważna jest awaria. Badamy to i będziemy na bieżąco informować. Teraz jest zdecydowanie za wcześniej żeby informować jak rozległa jest awaria i jakie są jej skutki. 

 Informacja dotarła do płockiego Ratusza. 

- O godzinie 16:00 w Płocku odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego - mówi Alina Boczkowska, kierownik Referatu Informacji Miejskiej w Ratuszu. 

 Jak poinformował Trzaskowski, zostały wysłane komunikaty do innych służb. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE